В Україні у січні сильні морози та сніг не очікуються

Відсутність морозів в січні сприятливо позначається на посівах озимих зернових культур, повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре «, — сказала вона в коментарі УНІАН.

За словами Адаменко, в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 10-12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів — навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень.

До того ж, додала начальник відділу Укргідрометцентру, з огляду на екстремально теплу погоду в грудні і січні, в поточному році весна може бути рання і, можливо, затяжна.

«Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання і загибель від крижаної кірки «, — сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, за даними департаменту АПК Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, озимі зернові посіяно на площі 7 млн ​​га. Урожай зернових в Україні в 2019 році склав рекордні 75,2 млн тонн, що на 4,1 млн тонн більше, ніж роком раніше.

Інфоіндустрія