В Україні в листопаді відвантаження добрив перевищує виробництво

Українські виробники добрив відвантажують азотних добрив більше ніж виробляють.

За підсумками першої половини листопада 2023 стало відомо, що українські виробники азотних добрив Рівнеазот та Черкаський Азот почали відвантажувати добрив більше, ніж виробляють. Ця тенденція намітилась ще в кінці жовтня. Зараз темпи відвантаження зменшились, але ця різниця сягає 8-10 відсотків. Це стало можливим завдяки зниженню ціни на добрива в жовтні. Виробники скаржились на те, що товар накопичувався на заводах і складах, а зараз частина товару постійно «знімається» зі складу для відвантаження споживачам.

До цього, плани виробництва були істотно скорочені через поганий попит на добрива в жовтні – листопаді. Очікується, що селітри буде вироблено в два рази менше, ніж вироблялось у весняні місяці. Натомість найбільше з азотних добрив буде завантажене виробництво карбаміду.

Карбамід в листопаді почали купувати агрохолдинги, скоріше всього на грудень та січень плани виробництво тільки збільшяться. В листопаді очікується збільшення виробництва до 50 тис. тон (це максимальні можливості Черкаського Азоту), хоча за першу половину місяця вироблено менше 25 тис. тон продукту.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry