В Україні будують першу випарну станцію для переробки мелясної барди на добрива та паливо

На Тростянецькому спиртовому заводі будують першу в Україні випарну станцію для переробки мелясної барди у добрива та паливо для промислових котелень. Про це повідомляє SuperAgronom із посиланням на ukrinform.

«Випарна станція здатна перетворити 600 т барди на 60 т переробленої маси, що стане органічним добривом», — повідомив Сергій Циганков, розробник станції, доктор технічних наук Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ.

Зазначається, що після переробки субстанція стає більш концентрованою, зменшується в об’ємі і в навколишнє середовище потрапляє лише технічна чиста вода, яка знову може бути задіяна у технологічному циклі або скинута в каналізацію.

Циганков зазначив, що розробка відповідає світовим стандартам і навіть містить деталі ноу-хау. Із його слів, аналогів випарної станції в Україні поки немає. Обладнання виготовить Вінницький дослідний завод, який вже має досвід такої роботи, за кресленнями Інститут харчової біотехнології НАНУ.

Обладнання — два корпуси висотою 18 м і площею 6х12 — розташують на території спиртзаводу. Для зведення станції знадобиться всього 2,5 місяця.

Інфоіндустрія