В Україні зібрано 19,8 млн тонн продовольчої пшениці

Цього року в Україні зібрано 60 % продовольчої пшениці, або 19,8 млн тонн. Рослинних залишків, або ж фуражу, зібрано 40 % – 13,2 млн тонн.

Про це в коментарі виданню «Українська правда» розповів Міністр агрополітики Роман Лещенко. Він зауважив, що 60 % на 40 % – це традиційний розподіл для нашої країни. Всього ж в Україні зібрано 33 млн тонн.

«Якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу запевнити й заспокоїти людей, що це відверта маніпуляція», – запевнив Міністр агрополітики.

 

Роман Лещенко наголосив, що в цьому році аграрії зібрали на 3 млн тонн більше продовольчого зерна, ніж торік.

«Тепер щодо розподілу на внутрішнє споживання та експорт. Математика проста: щорічно українцям потрібно 5 млн тонн якісної пшениці, іншу частину ми можемо експортувати. Із загальної цифри – це 14,8 млн. Також ми плануємо відправити за кордон 9,6 млн тонн фуражу. Отже, загальна кількість експорту може сягнути 24,4 млн тонн зерна. У фінансовому еквіваленті це принесе країні 6 млрд дол. виручки», — пояснив Роман Лещенко.

Він додав, що фуражне зерно у продовольстві не використовується і призначене лише для вигодовування худоби.

 

Нагадаємо, цьогорічний урожай для України був рекордним за всю історію незалежності держави. Кількість ранніх зернових було зібрано 46 млн тонн! Уперше в історії взято планку зі збору пшениці в три десятки мільйони тонн – 33 млн тонн. Це на 26 % більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу, який закладало Мінагрополітики.

Серед лідерів врожайності – Хмельниччина, Черкащина та Вінниччина, по намолоту – Одещина, Харківщина та Дніпропетровщина.

 

Інфоіндустрія