В Україні різко зменшилися темпи розширення площ під плодовими насадженнями

В Україні суттєво сповільнились темпи нарощування площ під інтенсивними плодовими насадженнями.  Українські фермери зараз більше зосереджують увагу на пошуці нових ринків збуту, тому інвестують, перш за все, у переробку та в передпродажну доробку продукції. Про це повідомив Олександр Ярещенко, кандидат с/г наук, заступник директора Інституту садівництва НААН України під час свого виступу на форумі «Плоди та ягоди-2017», який відбувся 22 лютого у виставковому центрі Торгово-промислової палати України.

 «Найінтенсивніше площі під інтенсивними садами в Україні зростали в період з 2010 до 2012 року, коли держава відшкодовувала виробникам частину інвестицій в закладання саду. Останні 4 роки ми спостерігаємо суттєве зменшення темпів розширення нових насаджень. Це обумовлено не тільки  відсутністю державної підтримки, а й обмеженою можливістю експорту через заборону в Росію», – розповів пан Ярещенко.

За даними експерта, в 2010 році в Україні було закладено близько  3,6 тис. га нових плодових насаджень, а вже у 2012 році цей показник збільшився до 4,7 тис. га. Але вже станом на 2015 рік в Україні  було зафіксовано лише 2,8 тис. га нових насаджень. Серед головних тенденцій  розвитку плодово-ягідної  галузі Олександр Ярещенко виокремив розвиток переробки, збільшення площ під нішевими культурами та органічними насадженнями. Крім того, він звернув увагу на те, що вже зараз в галузі відбувається інтенсивне  імпортозаміщення, насамперед на ринку десертних яблук. На думку експерта, кооперація виробників дозволить не тільки суттєво пришвидшити цей процес, а також  вирішити багато  питань  пов’язаних з впровадженням  інноваційних технологій у виробництві та переробці.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry