В Україні впроваджують біологічні методи захисту промислових садів

Агропромислова компанія “Маїс”, один із найпотужніших виробників яблук у центральній Україні, розпочала проект із біологізації захисту плодових насаджень. Окрім іншого, у компанії мають промислові сади, закладені імунними (стійкими) до парші сортами яблуні, і минулого року для їх захисту було успішно застосовано низку біологічних методів.

Про це у інтерв’ю AgroTimes повідомив Олександр Самойленко, керівник плодоовочевого департаменту ТОВ АПК “Маїс”. Фахівець розповів, що протягом 2016 року у насадженнях імунних сортів здійснили лише одне хімічне обприскування, решту захисних обробітків виконали із застосуванням біологічних засобів.

Зокрема, для захисту від яблуневої плодожерки у сади заселили корисних комах – трихограм, а для оздоровлення ґрунту застосували біопрепарати на основі бактерій Bacillus thuringiensis та Pseudomonas fluorescens.

У планах компанії – освоєння технології екологічного вирощування яблук. Як пояснив Олександр Самойленко, застосування біометодів не лише підвищує безпечність та якість вирощених фруктів, а й значно здешевлює виробництво плодової продукції.

Парша є основною хворобою яблуні, і більшість хімічних обробітків, передбачених сучасною технологією, спрямовані на захист садів саме від неї. Застосування імунних сортів дозволяє значно зменшити пестицидне навантаження під час вирощування яблук.

Довідка
ТОВ АПК «Маїс» має 170 га інтенсивних насаджень яблуні, розташованих у Черкаській області.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry