В Україні зафіксовано зниження у виробництві азотних добрив

Обсяги виробництва знизились на 4,3%, порівняно з минулим роком. Причини падіння, згідно офіційної заяви виробників – обмеження енергопостачання та значний імпорт азотних добрив.

Заводи азотного холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотного бізнесу Group DF) виготовили 918,5 тис. тонн мінеральних добрив за підсумками І півріччя 2024 року. Обсяги виробництва знизилися на 4,3%, порівняно з аналогічним періодом минулого року (959,7 тис. тонн). При цьому Черкаський «Азот» у першому півріччі випустив 717,8 тис. тонн продукції, залишаючись найбільшим в Україні виробником мінеральних добрив. «Рівнеазот» зберіг обсяги виробництва на торішньому рівні, випустивши 200,7 тис. тонн продукції.

На думку виробників, значний обсяг імпорту саме азотних добрив викликав падіння внутрішнього виробництва найбільш затребуваних в Україні добрив – аміачної селітри та карбаміду. Зокрема обсяг виробництва аміачної селітри заводами OSTCHEM знизився на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – з 398,7 до 362,9 тис. тонн. Неконтрольований імпорт також спровокував зниження на 10,8% виробництва карбаміду: обсяг виробництва впав із 205,9 до 183,6 тис. тонн. У той же час OSTCHEM вдалося суттєво посилити свої позиції на ринку карбамідо-аміачних сумішей (КАС). За підсумками першого півріччя, виробництво КАС на заводах OSTCHEM зросло на 11,4% із 277,7 до 309,2 тис. тонн. Причина – висока популярність та зростання споживання КАС, а також логістичні переваги українських виробників.

З метою забезпечення відчутного попиту, працюють нові майданчики з виробництва КАС – на Черкаському «Азоті» (потужність 1 млн. тонн на рік) та на «Рівнеазоті» (потужність 300 тис. тонн на рік). «Для забезпечення сталого виробництва ми інвестуємо в енергопроекти. Мета – максимально знизити виробничі ризики та забезпечити безперебійне постачання добрив фермерам. Як і весь український бізнес, наші заводи продовжують адаптуватися до роботи в умовах війни, підприємства долають безпрецедентні виклики. Окрім перебоїв з постачанням електрики через руйнування енергетичної інфраструктури, додалася також нестача кадрів: з початку повномасштабної війни на заводах мобілізовано майже 20% співробітників, спостерігається кадровий дефіцит близько 15%, ми проводимо перекваліфікацію персоналу, який освоює нові спеціальності. Але найбільшої шкоди хімічної галузі завдає неконтрольований імпорт. Через засилля дешевих добрив із дружніх росії країн, обсяги виробництва впали на 4,3%», – прокоментував Сергій ПАВЛЮЧУК, директор з виробництва азотного бізнесу OSTCHEM.

Загальний обсяг імпорту азотних добрив в Україну в 1 півріччі 2024 року становив 1,298 млн. тонн. При цьому імпорт аміачної селітри становив 176,6 тис. тонн, карбаміду – 311,3 тис. тонн, NPK – 108,5 тис. тонн, сульфату – 159,8 тис. тонн, NP – 77,71 тис. тонн, КАС – 50,8 тис. тонн.

Як повідомлялося, 12 квітня Group DF спільно з Hyundai ENGINEERING CO підписали угоду про будівництво хімічного хабу у м. Рівне. Проект передбачає будівництво заводів з виробництва «зеленого» аміаку та водню на основі відновлюваних джерел електроенергії; нові підприємства та виробничі майданчики з виробництва азотних добрив та похідних хімічних продуктів. Раніше повідомлялося, що OSTCHEM запустив на базі «Рівнеазот» виробництво КАС, потужністю 300 тис. тонн на рік. Проект орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України.

Інфоіндустрія, за матеріалами прес-служби Group DF

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry