22.01.2019
Громадськість повинна отримати доступ до досліджень, що тривають в ході реєстрації пестицидів, всі супровідні дані та інформацію, що стосується заявок аби зробити процедуру реєстрації більш прозорою та контрольованою.
Під час процедури заявники повинні будуть реєструвати всі дослідження, після чого ця інформація вноситиметься до публічного реєстру. Потім певний час зацікавлені сторони зможуть коментувати інформацію, отриману під час досліджень, під час якого виробники ЗЗР зможуть надавати додаткові дані, аби забезпечити взяття до уваги всієї відповідної інформації у процесі прийняття рішення.
Члени Європарламенту занепокоєні правом заявників обирати конкретні країни, щоб здавати звіти про підтвердження властивостей діючих речовин у Європейське агентство з безпеки продуктів харчування, оскільки ця практика визнана як недостатньо прозора і така, що тягне за собою конфлікт інтересів. Вони закликали Єврокомісію проводити процедуру продовження реєстрації в кількох різних країнах.
Процедура післяреєстраційної оцінки пестицидів має стати жорсткішою: Комісія розпочне епідеміологічні дослідження впливу пестицидів на здоров’я людей в реальному житті. Вони також пропонують переглянути існуючі дослідження щодо канцерогенності гліфосату та встановити МДР в ґрунті і поверхневих водах.
Європарламент також закликав Єврокомісію надати пропозиції заходів з захисту вразливих груп і заборонити використання пестицидів поблизу шкіл, дитсадків, ігрових майданчиків, лікарень і будинків опіки.
Також Європарламент наголосив на необхідності політичної підзвітності та відповідальності в усіх аспектах процесу реєстрації. Комісія та держави-члени повинні оприлюднювати докладні протоколи та публікувати свої голоси.
«Ми хочемо, щоб процедура санкціонування засобів захисту рослин залишалася науково обґрунтованою і спиралася на незалежні, прозорі та ефективні процеси», — сказав співдоповідач, німецький євродепутат Норберт Лінс.
«Ми просимо повної прозорості стосовно досліджень, які використовуються для оцінки, щоб зробити їх більш незалежними і спиратися на наукові докази, щоб уникнути конфлікту інтересів, повністю протестувати активні речовини, ретельно протестувати всі продукти, включаючи кумулятивні ефекти та посилити заходи з управління ризиками аби відновити довіру з боку громадян до системи прийняття рішень у ЄС», — відзначив інший співдоповідач, бельгієць Барт Стес.
Інфоіндустрія за матеріалами europarl.europa.eu
Читайте нас у Telegram