Вчені дослідили безпечність використання неонікотиноїдів

Неонікотиноїди широко використовуються для захисту сільськогосподарських культур від комах-шкідників. Нове дослідження вчених з Американського хімічного товариства, присвячене тіаклоприду, доводить, що він здатен ефективно боротися з шкідниками без негативних наслідків для бджіл.

Наразі два неонікотиноїди все ще дозволені до використання в ЄС, проте вченим досі мало відомо про їх вплив. Мета дослідження — дізнатися, як неонікотиноїд тіаклоприд впливає на комах-запилювачів.

У польовому дослідженні вчені виявили, що розпилення неонікотиноїду тіаклоприду на червону конюшину не викликало помітного негативного впливу на комах-запилювачів. За високої ефективності знищення шкідників, застосування препарату навпаки збільшило популяцію джмелів у досліджуваних посівах конюшини.

Окрім цього, команда науковців також перевірила життєздатність джмелів в ландшафтах без червоної конюшини. Вони виявили, що колонії джмелів поблизу оброблених тіаклопридом полів червоної конюшини ставали здоровішими, у порівнянні з колоніями у ландшафтах без червоної конюшини.

Дослідження демонструє, що окремі неонікотиноїдні інсектициди, все ще дозволені в Європейському союзі, можуть принести користь джмелям, оскільки являють собою низький ризик для комах, захищаючи культури.

За висновком вчених — неонікотиноїдні інсектициди не слід розглядати як однорідну групу при проведенні оцінки ризику.

 

Інфоіндустрія

за матеріалами eurekalert.org