Вчені запропонували восьминогий біозахист від мінуючих молей

Використання різного роду хижаків для боротьби зі шкідливими комахами вже стало основним підходом в теплицях різного масштабу. Проте не часто цими хижаками є справжні павуки.

Для боротьби з комахами на рослини часто “десантують” родичів павуків – кліщів. Вони чудово виконують своє призначення, особливо – за оптимальних умов. Проте мінуючу міль кліщами не стримати. Портсмутський університет вирішив використати для цього більш крупного агента – павука Cyrtophora citricola (циртофора лимонна). Вибір досить неочевидний, адже сам павук теж є злісним шкідником багаторічних насаджень. Він дуже пластичний до кліматичних умов і одночасно – соціальний. Колонія павуків Cyrtophora citricola може створювати величезну спільну павутину, яка позбавляє дерево вільного доступу світла.

Оплутані павутиною дерева доводиться рятувати шляхом оприскування хімічними засобами, або руйнування павутини струменем води.

Єдиний виправданий спосіб використання павуків – це контроль шкідників, які мають високу стійкість до хімічних пестицидів та інших, більш зручних біологічних засобів. Їх перевага – це відсутність канібалізму. Колонія таких павуків буде існувати досить довгий час і в “голодні” дні вони не почнуть знищувати один одного. Є і мінус – великих шкідників ловлять лише великі павуки. Більш дрібні особини не дуже продуктивні.

На жаль чи на щастя, впровадження павуків для біозахисту пропонують лише в тих регіонах, де циртофора лимонна зустрічається в природі. На нових територіях цей павук може зруйнувати існуючі екосистеми. Їх розповсюдження на томатах найбільш актуальне в травні-червні для півдня Іспанії, але популяція павуків сильно проріджується хижими осами Philolema palanichamyi, що може зробити цей метод захисту культур ще менш зручним.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry