Вчені знайшли “ахіллесову п’яту” бактеріозів

Лікування бактеріозів є складною задачею для агрономів, оскільки спектр діючих речовин на ринку дуже вузький. Можливо, вчені знайшли в природі новий інструмент для цільового контролю видів Xanthomonas.

Рід xanthomonas є патогенним для багатьох культур. Наприклад, саме такі бактерії є збудником судинного бактеріозу хрестоцвітих. Також уражаються томати (чорна бактеріальна плямистість), пшениця (чорний бактеріоз), рис (бактеріальний опік рису), тощо. Для збільшення своєї патогенності використовують фермент α-1,6-циклізовану β-1,2-глюкогексадекаозу (CβG16α). Так вони придушують імунітет рослин.

Нещодавно команда дослідників під керівництвом доцента Масахіро Накадзіми з Токійського наукового університету оприлюднила важливе відкриття. Вони дізнались, що для синтезу CβG16α потрібен інший фермент – XccOpgD. Цей фермент необхідний для регуляції компонентів клітинної стінки бактерій і здатний демонструвати унікальні ферментативні механізми.

Згідно з прогнозами вчених, розробка пестицидів, націлених на знайдений фермент, дозволить значно знизити агресивність бактерії не викликаючи у неї стійкості.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry