02.02.2020
Попри загалом хороший та задовільний стан посівів озимих зернових культур: пшениці, жита, ячменю, є два фактори, які можуть негативно вплинути як на кількість, так і на якість цьогорічного врожаю. Через теплу зиму рослини не пройшли період загартування, і можуть постраждати у разі значного зниження температури, адже подекуди вже відновили вегетацію. Окрім цього майже по всій території України спостерігається недостатнє зволоження верхнього шару ґрунту.
«Ситуація однакова по всій країні, за виключенням, можливо, деяких районів західних областей. З початку посіву озимих культур випало всього 20-30% опадів від норми, верхній шар землі майже скрізь пересохлий. Не виключено, що вже в першій половині лютого аграрії почнуть підживлення озимих, однак є побоювання, що весняне живлення не матиме ефекту. Багато агровиробників мають сумніви, що аміачна селітра чи карбамід розчиняться в таких умовах», – розповідає Сергій Рубан, комерційний директор компанії BLAU Chem, повідомляє ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу BLAU Chem.
Проте, на думку експерта, підживлення все ж необхідно проводити. «Якщо не дати підживлення в першій половині наступного місяця, а потім підуть приморозки, то стан посівів може значно погіршитися. Мова йде про те, що тепла зима вже порушила тонкий механізм накопичення цукрів, необхідний для проходження озимими періоду похолодання», – пояснив Рубан.
Крім того, відсутність стабільного снігового покрову і накопичення продуктивної вологи в верхніх шарах ґрунту ведуть до водного стресу після відновлення вегетації. Надання рослині своєчасного збалансованого живлення є запорукою повноцінного відновлення біологічних процесів. «Тому наразі найбільш ефективним буде внесення добрив не в твердому, а в рідкому варіанті. У вигляді бакових розчинів, КАС, РКД чи їх сумішей. І не лише азотної групи, а й фосфорної. Раніше в українських виробників не було особливо вибору рідких фосфорних добрив, проте зараз ситуація змінилася і такий вибір є», – запевнив Сергій Рубан.
ІА “Інфоіндустрія”
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: