Виробники азотних добрив збільшують потужності по КАС

Черкаський Азот в квітні вийшов на максимальне навантаження з виробництва КАС.Наразі завод виробляє 3300-3400 тонн карбамідно-аміачної суміші марки «КАС-32» на добу. Реконструкцію з виробництва установки КАС виконує також Сєвєродонецьке Об’єднання Азот. Потужність цього виробництва наразі не перевищує 500 тонн на добу, а з квітня почне збільшуватись. Виробники планують згодом вийти на потужність у 1500 тонн на добу в Сєвєродонецьку. Два найбільші виробники в Черкасах та в Сєвєродонецьку будуть виробляти до 4900 тонн КАС на добу, що на місяць складе аж 147 тис. тонн. Середньо-річний виробіток тільки цих підприємств перекриває потреби України навіть за умови зростання попиту. Тож можна сподіватись, що заводи орієнтуються на експорт.
Україна була найбільшим експортером азотних добрив в басейні Чорного моря. В період з 2000-го по 2010 роки середній річний експорт карбаміду вимірювався показником у 2,9-3,2 млн. тонн.
Рекорди експорту сягали 3,6 млн тонн. Експорт КАС-32 був на стільки незначним, як і виробництво, Україна імпортувала КАС, іноді більше, ніж виробляла. Для експорту потрібні великі потужності для зберігання перед завантаженням на кораблі. Такі були лише в порту Південний на території ОПЗ, 4 ємності сумарно в 36 тис. тонн, але наразі, вони не діють через зношеність металу. Для відновлення експорту буде потрібна радикальна програма, і потужні інвестиції.
Загальні обсяги зберігання КАС в Україні теж поки що не дозволяють зберегти, навіть половини весняної потреби, існую колосальна проблема з цистернами для його перевезення, адже вони мають до 40 кубічних метрів об’єму та вузьку спеціалізацію. КАС взимку боїться від’ємних температур, та попри все набирає популярності у аграріїв, займаючи третю позицію після аміачної селітри та карбаміду.
Згідно моніторингу, що проводить ІА Інфоіндустрія, КАС за популярністю станом на 2 квітня чи не перше добриво, а його ціна сягала 10500 грн/т, з доставкою. Більше про ситуацію на ринку добрив можна дізнатись з аналітичних оглядів ІА Інфоіндустрія.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry