Високі ціни на газ в Європі змусили виробників зменшити об’єми виготовлення добрив

Через зростання цін на газ в Європі найбільший у світі хімічний концерн BASF оголосив про скорочення виробництва аміаку. Відбулося це після заяви від Yara International, де повідомлялося про зменшення виготовлення добрив по тій самій причині.

Генеральний директор компанії Мартін Брудермюллер заявив: «Ми скорочуємо виробництво на об’єктах, які вимагають великих обсягів природного газу, таких як заводи з виробництва аміаку».

Вищі витрати на енергію будуть перекладені на споживачів, а фермери можуть очікувати різкого збільшення витрат на добрива вже наступного року, додав він.

BASF заявили, що, де це можливо, вони замінять природний газ на альтернативні джерела енергії, такі як мазут, одночасно збільшуючи закупівлі аміаку у зовнішніх постачальників, аби компенсувати дефіцит поставок.

Ще перед заявою від BASF, один з провідних норвезьких виробників добрив Yara International також оголосив про скорочення виробництва на кількох заводах по причині високих цін на газ.

Ціни на газ у Європі різко зросли після оголошення російського «Газпрому» наприкінці липня про те, що він скоротить щоденні поставки газу до Німеччини та інших країн Центральної Європи до 20% пропускної спроможності трубопроводу.

На цьому фоні Європейська комісія (ЄК) запропонувала знизити тарифи на два ключові інгредієнти, які використовуються для виробництва азотних добрив, у спробі знизити виробничі витрати для фермерів.

 

Інфоіндустрія за матеріалами ofimagazine.com

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry