Виявлено сорт томатів, стійкий до шкідників

Вчені з Університету Wageningen University & Research виявили вид диких томатів з Галапагоських островів, стійкий до широкого комплексі комах-шкідників. Цей вид тісно пов’язаний з культивованим помідором.
Культивовані помідори набагато більш вразливі до шкідників і хвороб, ніж деякі їхні дикі родичі. Процес розмноження сучасних помідорів призвів до втрати їх природної стійкості, тоді як дикі види залишились набагато кращими для боротьби з комахами.

Вчені працювали над тим, щоб відновити стійкість шляхом відновлення опірності диких видів томатів шляхом розведення. Проблема полягає в тому, що більшість цих рослин є надто віддаленими родичами культивованих помідорів, а вчені ще мають успішно з’єднати необхідні риси. Однак дикий помідор з Галапагоських островів генетично дуже схожий на культивований помідор. Більше того, його опір кодується в межах однієї хромосоми, що значно полегшує схрещення з існуючими рослинами.

“Ми працювали з цим дослідженням з 2010 року”, – сказав Бен Восман, вчений з Університету. “Ми працювали з зразками дикого виду томатів Solanum galapagense. Перше відкриття полягало в тому, що цей помідорний вид є стійким до білокрилки. Тоді виявилося, що воно насправді є стійким до багатьох інших комах, наприклад, зелена персикова попелиця та гусениці совок. Це було дуже приємним сюрпризом “.

Культивовані помідори дуже страждають від комах-шкідників. Білокрилка небезпечна ще й тим, що передає віруси, які заражають рослини і в кінцевому рахунку вбивають їх. Загалом з шкідниками помідорів  борються з допомогою пестицидів. “Якщо ми зможемо культивувати помідори, стійкі до білокрилки чи інших комах, то це буде безпосередньо корисним для навколишнього середовища”, – говорить Восман.

Інфоіндустрія за матеріалами news.agropages.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry