Вперше у світі підтверджено стійкість ріпи до флурохлоридону

У провінції Буенос-Айрес (Аргентина) зафіксовано перший у світі випадок стійкості ріпи (Brassica rapa) до гербіциду флурохлоридон. Це бур’ян з родини капустяних, який активно поширюється в аграрних регіонах Аргентини й завдає шкоди посівам пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи.

До цього моменту ріпа вже встигла стати відомою своєю стійкістю до трьох популярних типів гербіцидів — гліфосату, ALS-інгібіторів і 2,4-D. Впровадження флурохлоридону як альтернативи почалося близько 2018 року, але останніми роками польові спостереження почали виявляти часткову втрату його ефективності.

Дослідження, проведене аргентинськими вченими, підтвердило цю стійкість на біотипі ріпи з району Танділь. Порівняно з іншою популяцією з району Олаваррія, яка все ще чутлива до цього гербіциду, тандільська ріпа виживала навіть після обробки подвійною дозою препарату. Це свідчить про суттєвий рівень резистентності.

Флурохлоридон є гербіцидом залишкової дії, який пригнічує утворення каротиноїдів у бур’янів. До цього випадку не було зареєстровано жодної стійкості до цього гербіциду у світі. Таким чином, стійкість ріпи до флурохлоридону стала вже четвертим механізмом дії, до якого адаптувався цей бур’ян.

Цей випадок став уже 49-м зареєстрованим біотипом стійкого бур’яну в Аргентині та вказує на зростаючу складність у боротьбі з резистентністю в польових умовах.
Гіпотетично стійкі рослини бур’яну можна використати для створення не ГМО ріпаку зі стійкістю до названих гербіцидів, але на це знадобляться роки.

Використані матеріали Agropages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry