Вже 600 млн людей у світі отримують агропродукцію з України

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з  новопризначеним головою Офісу FAO  в Україні Мохаммедом Азукою.

Сторони обговорили питання напрямків співпраці, підтримки українських аграріїв та забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Міністр подякував FAO за постійну підтримку українських сільгоспвиробників.

«Приємно, що співробітництво з FAO – це не про декларації і наміри, а про конкретні дії, які впродовж тривалого часу спрямовані на допомогу українським фермерам, особливо в умовах повномасштабного вторгнення. FAO – надійний  партнер України у забезпеченні світової продовольчої безпеки, тому не лише продовжуватимемо нашу співпрацю, а й будемо її масштабувати», – наголосив Віталій Коваль.

Міністр агрополітики зауважив, що Україна, попри війну, сьогодні забезпечує продовольчу безпеку інших країн. Зокрема, постачає продукцію для 600 млн людей у світі.  За його словами, щоб надалі успішно забезпечувати внутрішню і зовнішню продовольчу безпеку, Мінагрополітики та FAO  треба разом проаналізувати програми з підтримки українських аграріїв, щоб їх синхронізувати та підсилити. Тому важлива експертна оцінка фахівці FAO  про стан світових ринків, ситуацію в галузях.

Віталій Коваль розповів про пріоритети діяльності Мінагрополітики:

  • підтримка аграріїв з прифронтових територій;
  • євроінтеграція. За словами Віталія Коваля, важливо, щоб для малих і середніх фермерів  процес імплементації стандартів ЄС пройшов безболісно, був поступовим. Адже структура сільського господарства України відрізняється від європейського;
  • відкриття нових експортних ринків. Як зауважив Міністр, 2022 рік показав, що український експорт агропродукції залежний від морських коридорів. Тому дуже важливо вибудувати горизонтальний діалог між українськими та європейськими агроасоціаціями і разом відкривати нові ринки для експорту;
  • глибинна переробка, перехід до агроіндустріальної країни. Це сприятиме створенню нових робочих місць і забезпечить соціальну стабільність у сільській місцевості;
  • підтримка тваринництва. Особливо ВРХ, збільшення споживання українцями молока і м’яса. Наразі українець за рік споживає 195 літрів молока, тоді, як у Нідерландах – громадянин споживає тисячу літрів.

Міністр агрополітики відзначив, що для реалізації цих напрямів важлива підтримка FAO. Зокрема, що стосується допомоги фермерам з прифронтових територій, підтримці відновлення тваринництва, потрібна перекваліфікація ветеранів та внутрішньо переміщених осіб, що сприятиме їхній соціальній адаптації та компенсує робочі місця в агросекторі.

В свою чергу  Мохаммед Азука запевнив у подальшій підтримці українських фермерів, відзначивши, що бачення Мінагрополітики та FAO  щодо відновлення та розвитку агросектору співпадають. Тому необхідно надалі координувати спільні зусилля щодо підтримки українських фермерів.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry