Як російський виробник добрив отримав “високі прибутки”?

Нещодавно трапилась неоднозначна подія: Фосагро, лідер виробницітва фосфорних добрив в ерефії, відмовився публікувати результати за 2022 рік в призначену дату. Проте, 2 тижні поспіль, раптом були опубліковані неймовірно успішні результати.

Згідно зі звітом Фосагро, продажі за 2022 рік виросли на 6.4%, що пояснюється введенням в експлуатацію нових виробництв. Продажі фосфорних добрив збільшились на 8.3%. Згідно з тим же звітом, ріст продажів на 6.4% призвів до росту виручки на 35.4% за 12 місяців (а за 9 місяців ріст виручки взагалі оцінювали у 57%). Проте, цей “ріст” відображає кількість вторгованих рублів, а виручку в доларах було розраховано, відповідно до штучного курсу.

У звіті, на жаль, не коментуться один нюанс. При рості чистого прибутку на 55 млрд рублів (182.297 проти 130.512 млрд), чистий борг компанії теж зріс майже на 27 млрд рублів (180.338 проти 153.718 млрд). Тобто реальне покращення фінансового стану перебільшено вдвічі і виражене в російській валюті.

У звітах компанії прокоментовано, що одним з найголовніших факторів значного здорожчання фосфорних добрив стало обмеження експорту з Китаю. А Китай – один із найважливіших постачальників добрив на ринки Індії та в Азії загалом.

Отже, підсумуємо: незважаючи на дію тих санкцій, що розповсюджуються на виробників добрив (бо добрива є виключенням з багатьох санкційних пакетів), стабільність виробництва зберігається завдяки штучному курсу рубля до долару, обмеженню експорту з Китаю та високих цін на добрива загалом.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry