11.08.2023
На ринку фосфатів спостерігаються ознаки активності, оскільки індійські покупці повернулися на ринок. Кілька тендерів від GSFC і RCF були закриті китайським діамонійфосфатом (DAP 18:46) з високими цінами. Також ходять чутки про те, що російські та марокканські вантажі продаються за високими цінами в Індії. У будь-якому випадку пропозиції на майбутні поставки вантажів зросли за рівень ціни в 500 дол. США/т CFR.
Однак в Індії запаси DAP становлять близько 4 мільйонів тон, тому протягом наступних двох місяців очікується небагато імпорту. Експерти стверджують, що це можуть бути невеликі партії – 300 000-400 000 тонн на місяць.
Китайські експортні поставки фосфорних добрив будуть орієнтовані на Тайланд.
В Північній і Південній Америці активність ринку фосфатів пригнічена, обмежені баржові партії вже продаються за вищими цінами. Очікується, що протягом наступних 30 днів збільшиться купівельний попит.
Натомість, бразильський ринок пригнічений, про нові продажі МАП не чути. Ціни пропозиції на даний момент залишаються стабільними і є очікуваний збір врожаю у вересні.
Що стосується пропозиції фосфорних добрив, більшість виробників відчувають себе комфортно в серпні: Ma’aden доставляє до Африки, а OCP – до Індії.
Україна відчуває незначне подорожчання фосфорних добрив. Особливою популярністю користувалась формула NP 12:24, яка ще тиждень тому оцінювалась в 23000-24000 грн/т, а зараз подорожчала до 24500-25500 тис. грн/т. Українські виробники пропонують NP 10:32 по 26000 грн/т.
Обсяг імпорту польських суперфосфатів скоротився, хоча за попередніми даними, що вдалось зібрати ІА Інфоіндустрія загальний імпорт комплексних добрив в липні склав більше 85 тис. тон.
За даними ІА Інфоіндустрія, попит на фосфорні добрива цього річ зріс в 2-2,5 рази, натомість, обсяг поставки залишається низьким, тож дефіцит на фосфорні добрива та NPK існує і він збережеться до кінця осінньої посівної.
Україна мала змогу отримувати дешеві добрива за рахунок наявності великих обсягів дешевих російських добрив в регіоні Середземномор’я. Зараз ці добрива продані в Індію, а Азії зростання цін відбувається в Китаї. Крім того. марокко були ождним із найбільших постачальників добрив в Україну і зараз теж продають в Індію DAP дорожче на 20-30 дол. США/т.
Питання забезпечення українських аграріїв добривами на весну 2024 стає актуальним, чи втримаються ціни на фосфорні добрива в Україні і чи вистачить імпортних добрив та власного виробництва, ми зможемо дізнатись на 10 Агрохімічному форумі в Одесі 6-8 вересня 2023 року.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: