17.03.2023
Четвергова зустріч представників профспілки одноосібників «Солідарність» та членів асоціації «Ошукане село» з міністром сільського господарства Генриком Ковальчиком мала стати своєрідним висловом: я перевіряю фермерів. Але виявилося, що міністерство не пропонує нових рішень, а ті, що наразі напрацьовані, будуть виконуватись одноразово.
Вимоги досі не виконані
– Одним із наших пріоритетів є будівництво складських приміщень. Прем’єр-міністр пообіцяв, що такі склади дозволять будувати без дозволу на будівництво.
Буде надбавка на паливо за транспортоване зерно, надбавка на зерно, про яку вже йшлося, це теж буде, тільки уряд чекає на схвалення Європейської комісії, – сказав Томаш Обшанський, голова NSZZ RI Solidarność.
– Уряд не хоче вводити заставу за перевезення зернових, бо на це не погоджується Комісія. Також говорили про паливні дотації та дешеві кредити для аграріїв. Тут велика державна підтримка. Планується запровадити дешеві кредитні лінії, куди фермер зможе перевести свої кредити під високі відсотки. Говорять про відсоткову ставку 2% – найближчим часом збираються збори всіх банків,
Проте всі теми, які обговорювалися під час зустрічі, не є чимось новим. Також немає конкретики щодо термінів виконання вимог. Фермерам набридла ця невизначеність.
Ми вирішили протестувати на кордоні. Ми ведемо переговори з профспілками Чехії, Словаччини, Угорщини та Румунії. Ми плануємо спільну акцію протесту на кордонах усіх сусідніх з Україною країн, які борються з неконтрольованим напливом українських продуктів на їхні ринки, – каже Адріан Вавжиняк, речник NSZZ RI Solidarność.
Проблема неконтрольованого надходження зернових та продуктів з України стосується не лише Польщі, а й усіх сусідніх з Україною країн. Тому було створено міжнародну групу, яка спільно боротиметься за зміну правил ЄС.
Фермери сподіваються, що блокування всіх українських кордонів приверне увагу чиновників ЄС до масштабу проблеми, з якою стикаються країни-сусіди України.
Фермери намагаються тиснути на Єврокомісію
Профспілки впевнені, що проблема не лише в повільності уряду, а й перш за все в ігноруванні Єврокомісії. Тому вони вважають, що страйк у Варшаві не має сенсу. Єдиний вихід, який дозволить чітко висвітлити проблему, яку, начебто, не помічає ЄК, – протест біля її дверей.
Ситуація трагічна. Фермери починають кінчати життя самогубством, бо мають проблеми з погашенням кредитів, а банки не хочуть чекати. Нам теж нема чого чекати, кажуть фермери.
Фото Farmer.pl
Інфоіндустрія за метеріалами Farmer.pl
Читайте нас у Telegram