Як українське зерно невимушено воює проти України

У Wall Street Journal підрахували, що рф та її поплічники продали викраденого на окупованих територіях України зерна майже на 1 млрд доларів, відбираючи в українців врожаї або скуповуючи їх за безцінь, часто в примусовому порядку. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Цей бізнес має розгалужену мережу клієнтів, до якої входять відповідальні за російське вторгнення фірми, а також компанія, пов’язана з Революційною гвардією Ірану, кримський бізнесмен Ганага, який через свою компанію Agro-Fregat LLC співпрацює з Сирією та Ізраїлем, а також фірма, що торгує з ОАЕ», — зауважується у дописі.

На думку видання, продаж награбованого допомагає РФ справлятися з економічним тиском країн, які ввели санкції. Таким чином, викрадене внаслідок війни допомагає фінансувати цю саму війну.

Точну комерційну вартість викраденої агропродукції визначити складно. Видання послалося на інформацію заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича про те, що з 2022 року щонайменше 4 млн т зерна з окупованої частини України продали на міжнародних ринках більш ніж за 800 млн доларів.

Більшість викраденого зерна експортували малими суднами або наземним транспортом. За даними уряду США, трьома суднами, що експортують великі обсяги нелегального зерна, через мережу корпоративних організацій володіє російська державна «Об’єднана суднобудівельна корпорація», яка також виробляла військові кораблі, з яких обстрілювали Україну. Крім того, російська фірма, що продає зерно з окупованої частини Запорізької області, пожертвувала батальйону окупантів 10 млн рублів (111 тис. доларів).

Іноді задіяними у схемах продажу є й іноземні судна. Туреччина заборонила суднам приходити з окупованих українських терміналів і співпрацює з Києвом у блокуванні незаконної торгівлі, заявили представники зовнішньополітичного відомства країни.

Водночас український прокурор Ігор Поночевний у червні почав стежити за турецьким судном Usko MFU, яке, за його підозрою, перевозило вкрадене зерно торік із севастопольського порту. Це судно у листопаді вивезло до Туреччини 2100 т подрібненого насіння соняшнику і бурої пшениці потенційною вартістю в 0,5 млн доларів.

Крім того, харківська прокуратура перевіряє трейдера, підозрюваного у розкраданні зерна і перепродажу вантажів еміратській компанії. «Геліос Плюс» привернув увагу прокуратури після того, як вивіз усі 700 т зерна, що залишилися на хлібокомбінаті в місті Куп’янськ, коли Росія захопила його в серпні 2022 року.

За повідомленнями української влади, Єгипет, Ізраїль і Ліван перестали купувати зерно після того, як їх поінформували, що його викрадено.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry