Як визначити оптимальні фази скошування озимих культур на силос

Скошування озимих злаків, таких як жито, тритікале, оптимально проводити на етапі формування прапорцевого листа (39-47 фази розвитку рослини). За несприятливої погоди  допустиме скошування в період 37-47 фази.

Про це розказав Володимир Мірненко, брендменеджер Pöttinger, під час вебінару. “В більшості регіонів змогли зібрати озиме жито у сприятливі бездощові дні. Скоро настане період збору тритікале. Оптимальний період для зрізання рослин на силос, коли колос знаходиться в середині стебла, ще недорозвинений. Коли плануєте скільки гектар посіяти, порахуйте скільки зможете зібрати. Часто площа під озимими злаками більше, ніж можливості техніки. Тому допускається вихід в 37 фазу, що збільшує термін заготівлі озимих злаків. До 37-ї фази однозначно не варто виходити поле, корм буде просто золотий, виходячи з невеликого обсягу заготовленого сінажу”, – пояснив експерт.

Плануючи час заготівлі, потрібно також слідкувати за прогнозом погоди. Важливо, щоб сіно досохло і не промокло.

Щоб визначити фазу розвитку, потрібно розрізати рослину, якщо всередині – колос, вже час косити. Якщо там листок – варто ще почекати.

В період 39-47 фази в сінажі буде 14-16% сирого протеїну, корм матиме високу перетравність клітковини. Таких показників вистачить для середніх надоїв українських ферм.

В період 37-39 фази можна отримати більші показники протеїну – до 20%. “Питання в тому, чи потрібно це, враховуючи, що буде недобір маси, втрата урожайності”, – коментує експерт.

Якщо дощ не дозволяє скосити посіви, то в поле заходять в період 75-80 фаз розвитку, проте такий корм матиме інші характеристики, попереджає Мірненко. “Рослини в стадії молочно-воскової стиглості, що збільшує енергетичну складову корму. Культура легко силосується, багата на поживні речовини для молочно-кислих бактерій. Відпадає потреба у валкуванні та ворушінні. Проте з таким кормом потрібно бути обережним, він не може бути основним в раціоні тварин через низьку перетравність клітковини. Втім це кращий варіант, ніж зібрати не прив’ялений урожай в період дощів, який потім згниє в ямі”, – розказав він.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry