Як захистити бізнес в період кризи – поради консультанта в сфері ЗЕД

Розрив ланцюжків постачання та призупинення виробництва, втрата доходів малого та середнього бізнесу, скасування замовлень, відмова від укладення нових угод, скасування поставок за вже укладеними договорами – це не повний перелік впливу кризи на міжнародний ланцюг постачання.

В такій ситуації потрібно зробити правильні висновки і підготуватися до майбутніх труднощів, радить Юлія Пиндус, консультант в сфері ЗЕД.

“Складно прогнозувати, як складатиметься ситуація, адже дуже багато говорять про те, що очікується друга хвиля пандемії. Ситуація покращиться, коли почнуться стабільні поставки з Китаю, проте і після цього ще знадобиться час, щоб все налагодилося”, – розказала вона.

З метою мінімізації ризиків в період кризи представникам українського бізнесу експерт радить оптимізувати процеси та витрати експортно-імпортних операцій. “Будь-яка оптимізація повинна починатися з аналізу”, – радить Пиндус. Потрібно перевірити партнерів та підрядників, переглянути контракти, проаналізувати ринки збуту. Щоб мати повнішу картину, варто підключати своїх партнерів.

Потрібно обов’язково читати і розуміти свої контракти, знати, що в них закладено.

Юлія Пиндус нагадала, що саме по собі визначення карантину форс-мажором не звільняє від зобов’язань за контрактом. Потрібен сертифікат про підтвердження таких обставин, потрібні доказати того, що карантин дійсно впливає на ведення бізнесу.

Надважливо перевіряти контрагентів, і не лише щодо їхнього фінансового стану. “Важливо спілкуватися в людяному форматі, тоді про все можна буде домовитися”, – додала вона.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry