Які продукти український уряд просуватиме на ринок ЄС

Виконуюча обов`язки голови Держпродспоживслужби України Ольга Шевченко в ході комітетських слухань «Розвиток торгівлі агропродовольчою продукцією в рамках угоди про асоціацію з ЄС» поінформувала народних депутатів, представників уряду та громадських організацій про пріоритетні продукти, які просуватиме на європейські ринки в 2020 році відомство, пише Agronews.Ольга Шевченко нагадала, що 2019 року сталася неприємна для України подія – ЄС тимчасово призупинив доступ на свій ринок м`яса птиці. «Україна врахує отриманий впродовж років досвід і зможе спільно з Євросоюзом на взаємних умовах визнавати, приймати спільні двосторонні рішення», – пообіцяла вона і висловила сподівання, що проведена дипломатичними колами робота принесе позитивні результати і питання буде врегульовано.

Держпродспоживслужба України, за словами Ольги Шевченко, активно працює над виходом на ринок ЄС української яловичини. «Процес запущено кілька років тому. Але існує низка вимог, зокрема, в плані напрацювання підзаконних актів. Вони допоможуть еквівалентно імплементувати європейські директиви в Україні і після впровадження їх у практику вітчизняна продукція зможе вийти на європейський ринок», – висловила впевненість очільниця відомства.

Третім напрямком роботи названо сприяння виходу української картоплі на європейський ринок. «Минулого року урядом для цього докладено чимало зусиль, хоча картопля з України от уже 20 років як не може постачатися в країни ЄС. Цей процес триватиме не один рік, на жаль. Україна має усвідомити, що на прорив блокади може піти багато часу, ресурсів і потребуватиме докладання зусиль усіх гравців ринку», – наголосила Ольга Шевченко.

2020 року Україною також ініційовано вихід на євроринок українських фруктів та овочів.

«Санітарні та фітосанітарні заходи є технічною роботою. Напрацювання їх потребує залучення спеціалістів, які працюють у різних сферах. Це і використання пестицидів, і попередження занесення інфекційних хвороб тварин і карантинних організмів рослин на територію України тощо. Це дуже велике коло проблем, які потрібно вивчити, розробити, узгодити, щоб задовольнити вимоги європейського ритейлу. Коли бачимо українську продукцію на полицях закордонних магазинів, потрібно просто уявити скільки зусиль було докладено, щоб вони там були», – зазначила очільниця Держпродспоживслужби України.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry