З лабораторії до поля: індонезійські вчені розробляють нові культури для фермерів

Дослідники Batan прославляють успіх сортів рису, розроблених з використанням опромінення. Фермери в Індонезії протягом останніх кількох років вирощували достатньо рису для більш ніж 20 мільйонів людей, які користувалися рослинами, розробленими за допомогою програми розмноження рослин у країні.

 

 

Програма вперше впровадилася через співпрацю з МАГАТЕ і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Організації Об’єднаних Націй (ФАО) у 1997 році і з тих пір перетворилася на всеосяжну партнерську мережу, яка приносить результати досліджень фермерам на основі ядерних методів.

“Ядерні технології в Індонезії використовуються в різних сферах життя, включаючи сільське господарство”, – сказав Сурянторо, заступник голови Національного агентства ядерної енергії Індонезії (BATAN). з метою того, щоб нове покращене насіння було широко використані громадою “.

Більш ніж 35 нових сортів сільськогосподарських культур, таких як соєві боби і рис, були розроблені в рамках програми. Нові сорти розводять за допомогою опромінення і відбирають на основі їх поліпшених характеристик порівняно з іншими місцевими сортами, такими як більш високі врожаї, більш короткий час вирощування або стійкість до стресових факторів і хвороб зміни клімату. Після того, як готове, насіння для цих нових культур потім розмножуються і надаються фермерам.

Щоб забезпечити широке використання цих нових сортів рослин, програма перетворилася на всеосяжну партнерську мережу, яка відкриває шлях для великомасштабного вирощування. Модель побудована на співпраці між науково-дослідними інститутами, міністерствами, урядовими установами, насіннєвими компаніями, фермерськими кооперативами, ринковими та експортними групами. Ці партнерства охоплюють ланцюжок постачання від розробки насіння та розмноження до розподілу та вирощування на полях.

Зростає більше рису по всій країні. Три з 23 нових сортів рису BATAN, наприклад, зараз широко обробляються в різних регіонах країни. Відомі, як Бестарі, Інпарі Сиденюк і Мустабан, ці рисові рослини були вибрані, оскільки вони можуть виробляти, в середньому, більше 150% більше рису за більш короткий час, ніж інші місцеві сорти. Вони також більш стійкі до змін клімату, а також хвороб і комах.

Експерти BATAN планують продовжувати дослідження та розробки, щоб розширити кількість нових сортів рослин і включити зворотний зв’язок фермерів для подальшого вдосконалення та покращення функціонування рослин. Дослідження також будуть спрямовані на оптимізацію того, як рослини ростуть, використовуючи місцеві сільськогосподарські практики, такі як системи добрив, і в різних умовах навколишнього середовища, таких як місцеві грунти, сильні вітри і сильні дощі.

 

Інфоіндустрія

за матеріалами news.agropages.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry