23.06.2022
З початку повномасштабного вторгнення на територію України збоку РФ обсяг виробництва українських азотних добрив скоротився у 5 разів, в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.
З кінця лютого і по сьогодні майже весь обсяг добрив направляється на внутрішній ринок України, а імпорт скоротився в 5 разів.
Обсяг виробництва українських складних добрив з березня по травень порівняно з аналогічним показником попереднього періоду скоротився втричі. А обсяг імпорту в цей період скоротився більш ніж у 6 разів.
Як зазначається у повідомленні від Всеукраїнського Конгресу Фермерів: «Найбільш болючим питанням є сектор хлористого калію, оскільки він повністю імпортозалежний. Більш того, третина цих добрив раніше поставлялась із Білорусі. За підсумками 2021 р. пропозиція калію на українському ринку складалася з 199,2 тис. тонн білоруського продукту, 72,6 тис. тонн узбекистанського продукту та 9,2 тис. тонн інших постачальників, переважно європейських. На сьогодні поставки добрив з Білорусі припинені. На їх заміну 40% калію постачається з Німеччини. Є також поставки з Польщі та Сербії».
Зазначається, що таке постачання добрив з інших країн потребує додаткового логістичного вирішення, оскільки українські порти заблоковані, а інші пропускні пункти зазвичай не пристосовані для перевалки добрив. Усе це додатково ускладнюється питаннями безпеки та низькою платоспроможністю агровиробників.
Інфоіндустрія за матеріалами superagronom
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: