Україна перетворилася на нетто-імпортера молочної продукції

Аналітичний центр Асоціації виробників молока зробив детальний аналітичний огляд щодо експорту молочної продукції, починаючи з нового року. Зовнішня торгівля молочними продуктами показує невтішні результати. За підсумками першого кварталу, Україною експортовано молочної продукції на загальну суму 44,7 млн. дол., що на 9,3% менше, ніж у минулому році (-17,2 млн. дол.) На фоні цього імпорт зріс до 67,4 млн. дол. – на 167,5% (+42,2 млн. дол.). Всього за 3 місяці 2020-го Україна перетворилася на нетто-імпортера молочної продукції.У січні-березні спостерігалося падіння експорту молочних товарів. Найбільше скорочення відмічається торгівлею маслом, яка скоротилася на 47,2%, до 3,1 тис. т. Провал у понад 39% відбувся і по позиціях молочної сироватки та казеїну: до 4,8 тис. т та 402 т, відповідно.

Також суттєвого експортного падіння зазнали сири: до 1,2 тис. т (-26,1%), молоко та вершки згущені ― 4,4 тис. т (-25,3%), молоко та вершки незгущені ― до 4,4 тис. т (-25,3%). Найменшого скорочення експортних поставок зазнала група кисломолочних товарів, проте падіння було теж суттєвим: 9,8%, до 1,3 тис. т.
Єдина група молочних товарів, яка демонструвала нарощування експорту, було морозиво ― 12,1% до 1,3 тис. т.

Критичне падіння експорту розпочалося ще минулого року у зв’язку з низкою проблем у молочній галузі, а також серйозним зміцненням національної валюти. Разом із тим через останній фактор та зниження імпортних мит на молочні товари суттєво активізувалися імпортери молочної продукції. У новому році до проблем, які залишилися, долучилися пандемія коронавірусу, низькі ціни на нафту та загальносвітова рецесія.

Цікаво, що загальносвітовий карантин та транс-національні логістичні обмеження, виявляється, не завадили Україні продовжити нарощування імпорту молочних продуктів, яке спостерігається по всіх групах молочних товарів.

У новому році найбільше вражає імпорт масла, який сягнув 2,8 тис. т, а зростання у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 1223%. Захмарні цифри демонструє також й імпорт молока та вершків незгущених ― 626% (до 2,8 тис. т) та казеїну ― 427% (до 58 т). Продовжилось нарощування імпорту сиру (на 152% до 10,2 тис. т), сухого та згущеного молока (на 119% до 1 тис. т), сироватки (на 119%, до 1,2 тис. т), морозива(на 64,3%, до 46 т), групи кисломолочних продуктів (на 27,9% до 1,8 тис. т).

Весь минулий рік відмічалося щомісячне невпинне падіння показника позитивного торгового балансу, а за підсумками 2019 року баланс імпорту-експорту молочних продуктів  дорівнював нулю.
На сьогодні Україна вже має негативне сальдо у торгівлі молочними продуктами, яке складає -22,7 млн. дол. Всього за три місяці нового року Україна перетворилася на нетто-імпортера молочних продуктів.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry