Закупівельні ціни на молоко зростають

 

Протягом тижня, що минає, середня ціна на молоко екстра ґатунку зросла на 49 копійок і склала 8,98 грн за кг.

При цьому, переважають пропозиції в 9,50 грн, але й повідомляють про контракти з ціною в 10-10,20 грн/кг. Це більше поодинокі випадки. Найвищу середню ціну за молоко екстра ґатунку платили на Чернігівщині — 9,45 грн за кг, а найнижчу — на Волині — 7,90 грн.

Середня ціна за сировину вищого ґатунку зросла на 29 коп. та склала 8,11 грн за кг. Максимальну ціну за нього платили в Полтавській області — 8,80 грн за кг, а найнижчу у Запорізькій — 7 грн за кг.

Молоко першого ґатунку цього разу зросло в ціні на 45 коп. — до 7,70 грн за кг. Максимальну ціну за таке молоко платили у Київській області — 8,60 грн за кг, а найнижчу — у Львівській — 7 грн за кг. Про це повідомляє аналітичний відділ АВМ.

Що стосується роздрібного ринку, ціни на цільномолочну продукцію цього тижня були стабільними. Переробники планують переглядати прайси в другій половині місяця. Середня ціна на молоко пастеризоване 3,2% становила 25 грн за кг, йогурт питний коштував 45,93 грн за кг.

Зростання експортних цін на сир та масло має вплив на внутрішній ринок. Масло за тиждень подорожчало ще на 2,78 грн — до 156,4 грн/кг, спред — до 66,3 грн/кг (+1 грн). Сир подорожчав на 3,66 грн — до 142,3 грн.

Зростання цін на молоко та молочні продукти відбувається через підвищений попит з боку переробників, які потребують сировини і погоджуються на підняття ціни. Проте, все буде залежати від подальшої поведінки покупців, чи зможуть вони купувати дорогу молочну продукцію. Існує велика ймовірність, що перед святами закупівельні ціни на молоко стабілізуються. Ще одна причина зростання ціни на молоко – зростання собівартості виробництва. В першу чергу цьому сприяє ситуація на валютному ринку. Гривня продовжує втрачати свої позиції по відношенню до долара. Станом на 8 грудня долар можна купити за 26,02 грн – на 47 копійок більше, ніж минулого тижня (офіційний курс НБУ).

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry