Запропоновано новий метод визначення борошнистої роси

Борошниста роса – дуже розповсюджена та шкодочинна хвороба, що проявляється на різних культурах. Вчені Вагенінгенського університету розробили новий інструмент для її контролю.

Суть методу полягає у ранній діагностиці хвороби з використанням камер та “нюхових” датчиків. Саме аналіз запахів машиною може забезпечити виявлення хвороби ще до появи візуальних симптомів.

Найімовірніше, що технологія буде мати сенс в теплицях, де борошниста роса може бути непоміченою на нижньому ярусі листя. Ідея полягає в тому, щоб розмістити на візках для догляду за рослинами та збору врожаю аналізуючи пристрої. Ці візки рухаюся теплицею багато разів на день.

Інноваційна частина полягає саме у аналізі запахів. Вважається, що рослина у відповідь на проникнення конкретних шкідників чи хвороб видаляє специфічні речовини, що мають унікальний запах. Таким чином вони попереджають про небезпеку інші рослини. Вчені вважають, що цей зараз можна ухвалювати датчиками. Якщо аналіз камерами дозволяє визначити хворобу через 10 днів після зараження, то аналіз запахів – вже через 6 днів.

 

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry