Запровадження ринку землі з 1 січня 2020 року може призвести до негативних наслідків для АПК України

Голова Полтавської обласної організації АФЗУ, фермер із Миргородщини Віктор Галич, що запровадження ринку землі може призвести до негативних наслідків для АПК. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.Зараз сотні експертів розказують про переваги ринку землі, пише Віктор Галич.
При цьому більшість свідомо , або через некомпетентність повторюють міфи і посили , які не мають нічого спільного з дійсністю..
1) Запровадження продажу землі призведе до зростання ВВП на 2 – 3 %.
Якраз навпаки – кожен виробник намагатиметься зберегти , або збільшити оброблювану землю. Кошти на купівлю землі будуть витягуватись з обороту ( де їх і так завжди не вистачає). Відбудеться скорочення інвестицій , спрощення технологій , відмова від капіталомісткіх галузей ( тваринництво , овочівництво). Сільське господарство буде відкинуте на десятиріччя. Тваринництво скоротиться ще на половину, в рослинництві втрати врожаїв становитимуть до 20 – 25%. ВВП не зросте , а впаде на 5 – 7 %.
При цьому ціни на продовольство зростуть мінімум на третину.
2) Аграрії сплачують в Украіні малу орендну плату.
Абсолютна неправда – орендна плата за землю в Украіні у процентному виразі до врожаю – найвища в Європі ! І у абсолютному виразі більше середньоєвропейської.
3) Продаж землі призведе до інвестиційного буму закордонних інвестицій.
На сьогодні , внаслідок лобіювання попередніми владами іноземний бізнес має в Украіні найбільші привілеї на теренах Європи. Але замість інвестицій в переробку і виробництво товарів з великою доданою вартістю великі агрохолдинги займаються виробництвом сировини і знищують конкурентів – малих виробників.
4) Продаж землі збільшить надходження в бюджет.
Абсолютно хибна думка. Не знищивши корупцію і земельну мафію матимем те , що зараз маємо в містах , коли комунальні землі задурно опинились в руках ділків , а потім по тричі перепродувались , міські бюджети при цьому отримували дулю.
Матимем ту ж ситуацію , яка до сих пір є у промисловості , коли найбільші промислові підприємства переходили і зараз переходять до олігархів майже задарма.
5) В Украіні повно необлікованої землі.
Повна нісенітниця – земля обліковується дуже легко. Весь “необлік” знаходиться під контролем корупціонерів , які знаходяться під патронажем найвищого керівництва краіни.
Не прибравши корупціонерів з влади ніколи не матимем чесної картини по землі.
Можна ще наводити десятки прикладів маніпуляцій і свідомої брехні.
Чекаємо на діалог з новою владою…

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry