01.06.2018
Цього року поява білокрилки на Волині відмічена раніше, ніж в попередні роки. Ймовірно цьому сприяла тепла, без дощів погода. При сприятливих умовах ареал поширення та чисельність шкідника будуть збільшуватись. На невеликих ділянках капусти одноосібних селянських господарств Володимир-Волинського та Луцького районів спостерігається масове заселення рослин білокрилкою.
На нижній частині листків легко помітити велику кількість личинок. При температурі 21-23ºС і відносній вологості повітря 60-70% цикл розвитку одного покоління завершується протягом 23-25 днів. За рік шкідник може дати до 12 поколінь. Яйця самка відкладає купками по 10-20 штук на нижньому боці листків. Личинки відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби. Листки скручуються, рослини в’януть і при сильному пошкодження гинуть.
Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника.
Обприскування рослин треба починати при з’явленні первинних вогнищ білокрилки, використовуючи інсектициди для обмеження чисельності в певному чергуванні або в поєднанні.
В умовах закритого грунту досить ефективним є застосування біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів.
Інфоіндустрія за матеріалами voldpss.gov.ua
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: