Зниження врожаю може привести до зростання податків

На Одещині профільний департамент намагається зменшити податковий тиск на  фермерські господарства, визнавши цьогорічні обставини форс-мажором.

На Одещині обласний департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин склав попередній перелік із 18 суб’єктів господарювання Болградського, Білгород-Дністровського та Подільського районів, які постраждали внаслідок форс-мажорних обставин у поточному році.

Аби забезпечити продовольчу безпеку в Одеській області та Україні в 2023 році, департамент вимагає надати можливість господарствам залишатися на системі спрощеного оподаткування.

Відповідний проект рішення, який пропонуватиметься на розгляд депутатського корпусу, зареєстрований на офіційному сайті Одеської обласної ради 9 листопада, інформує ІА «Юг. Today».

У пояснювальній записці зазначається, що в аграріїв Одещини наразі склалася непроста фінансово-економічна ситуація.

На протязі всього вегетаційного періоду в 2022 році погодні умови були несприятливими для росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур. Формування врожаю озимих, ярих зернових та технічних культур відбувалося в умовах недостатнього вологозабезпечення, тривалого дефіциту ефективних опадів, незадовільного та критичного зволоження ґрунту, зниження відносної вологості повітря до 30% і менше та інших посушливих явищ. Це призвело до значного зниження врожаю та його якості: на 35,5 % проти рівня 2021 року по зерну, на 29,5 % – по ріпаку, на 27,8 % – по соняшнику.

Крім того, через військові дії на території України, блокування морських портів, відбулося здорожчання логістики переміщення продукції і зниження закупівельних цін на зерно, ріпак, соняшник, сою, збільшення в два-три рази цін на пальне, мінеральні добрива, запасні частини до сільськогосподарської техніки, засоби захисту рослин та інші матеріальні ресурси, необхідні для сільськогосподарського виробництва.

У податковому (звітному) 2022 році частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємств як платників єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків, а частка іншої діяльності відповідно перевищує 25%, що складає загрозу на кінець року «злетіти» з четвертої групи форми спрощеного оподаткування.

«З метою допомоги господарствам пройти цей складний період, дати їм можливість працювати в 2023 році та забезпечити продовольчу безпеку держави та регіону, в проєкті рішення пропонується визнати наявність форс-мажорних обставин та затвердити перелік суб’єктів господарювання, які 2022 році постраждали внаслідок них згідно з додатком. Це надасть можливість господарствам залишитися на існуючій системі спрощеного оподаткування та діяти згідно ст. 298.8.4 Податкового кодексу України», – пояснюється у документі.

Так, до попереднього переліку таких об’єктів господарювання увійшли вісімнадцять аграрних підприємств Одещини.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry