Уряд продовжив заборону на імпорт добрив та засобів захисту рослин із Російської Федерації

Про продовження Урядом обмеження на імпорт деяких товарів із Російської Федерації до 31 грудня 2019 року йдеться на сайті Мінекономрозвитку.

18 грудня Кабінет Міністрів продовжив дію двох розроблених Мінекономрозвитку постанов від 30 грудня 2015 року, що передбачають обмеження на імпорт продукції походженням з Росії. Постанови передбачають повну заборону ввезення низки товарів з РФ, а також продовження дії митних ставок на деякі товари з Росії, які до 2015 року ввозились без мита. Строк дії рішень продовжено до 31 грудня 2019 року із можливістю їхнього продовження у майбутньому.

Передбачені Урядом заходи були застосовані з метою протидії встановленим торговельним обмеженням на імпорт та транзит української продукції з боку Російської Федерації, для забезпечення захисту національних інтересів та українського бізнесу.

Так, для деяких російських товарів замість нульової ставки, яка діяла згідно з угодою про встановлення режиму вільної торгівлі між країнами СНД, від 2 січня 2016 року для російських товарів діє так званий режим «найбільшого сприяння» СОТ, що передбачає застосування вищих ставок ввізного мита.

Також, Уряд продовжив дію ухваленої постанови, яка ввела заборону на імпорт товарів з Росії, зокрема: харчової продукції (молочної продукції, чаю, кави, пива, горілчаних виробів), косметичних засобів особистої гігієни (шампунів, гелів для душу, мила), продукцію хімічної промисловості для сільського господарства (гербициди, фугніциди, інсектициди, родентициди), хлористого калію, а також залізничного обладнання (локомотиви, вагони та колійне обладнання) та інші.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 було заборонено ввезення калію хлористого та засобів захисту рослин з РФ. Згодом, перелік товарів було розширено постановою КМУ від 20 грудня 2017 р. № 1022. З 1 березня 2018 року було заборонено ввезення в Україну сульфат амонію (код УКТ ЗЕД 3102 21 00 00) та суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію або іншими неорганічними речовинами, що не є добривами (код УКТ ЗЕД 3102 40). Таким чином, імпорту сульфату амонію, вапняково-аміачної селітри, добрива аміачно-нітратного (N33,5), калію хлористого та ЗЗР, що мають походження Російської Федерації не варто очікувати.

Інфоіндустрія