Аграрії отримають компенсацію на добрива та меліорацію

19 червня 2026 року Уряд оголосив про початок роботи програми з компенсації вартості закупівлі українських добрив. Йдеться мова про комплексні добрива українського походження.

Аграрії зможуть отримати до 1000 грн на гектар безповоротної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва – з розрахунку до 7 тонн на кожні 100 гектарів угідь.

Про це у своєму телеграм каналі повідомила прем’єрка Юлія Свириденко.

Подати заявку можна буде через Державний аграрний реєстр.

“Це допоможе зменшити витрати аграріїв та підтримає українських виробників добрив”, – без уточнення заявила пані Свириденко.

Також уряд розширить підтримку меліорації, збільшивши максимальний розмір компенсації для аграріїв та організацій водокористувачів до понад 30 тис. грн на гектар по всій Україні, а на прифронтових територіях – до понад 48 тис. грн на гектар.

Із 2027 року ця підтримка щороку індексуватиметься.

До того ж, уряд розпочав модернізацію зрошувальних систем на Одещині. Зокрема збільшив державну підтримку для розвитку меліорації на прифронтових територіях до 80%.

Суми компенсацій по меліорації:

–  До 30 000+ грн на 1 га по всій території України.

–  До 48 000+ грн на 1 га для господарств, розташованих у прифронтових регіонах.

В середині червня перші п’ять агровиробників із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію – 40% вартості української сільгосптехніки.

Звісно, гроші аграріям виділяти ніколи не пізно, особливо на інфраструктуру та добрива.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry