26 млн т пшениці – прогноз УЗА щодо експорту в рекордний рік

Урожай пшениці в Україні в 2021/2022 маркетинговому році за оцінками Української зернової асоціації склав 33,1 млн т, що на 31% більше аніж минулого року та є абсолютним рекордом для нашої країни. Попередній рекорд врожаю пшениці був встановлений в сезоні 2019/2020 з показником 28,2 млн т.

 

В умовах, що склалися з рекордним врожаєм та високими цінами на пшеницю на світовому ринку, українські аграрії можуть експортувати на зовнішні ринки в цьому сезоні 26 млн т пшениці без будь-яких ризиків для продовольчої безпеки країни. Для прикладу, в умовах попереднього рекордного врожаю, Україна експортувала трохи більше як 20,5 млн т з вирощених 28,2 млн т.

Експорт надлишків пшениці – це умова отримання українськими аграріями гарантованого високого доходу, оскільки внутрішній ринок не здатний спожити більше 8 млн т пшениці, з яких на виробництво хліба та інших борошномельних продуктів треба всього 3,5 млн т. А в цьому сезоні ми маємо ще збільшені перехідні запаси пшениці з минулого сезону – близько 4 млн т.  Отже, експорт надлишків пшениці дозволить українським аграріям отримати високий дохід за умов сприятливої кон’юнктури світового ринку — повідомляє Українська зернова асоціація.

Інфоіндустрія