09.03.2026
Мінекономіки приймає заявки на компенсацію 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання у 2026 році. Заявки подаються через уповноважені банки.
«Відкриваємо приймання заявок через банки на компенсацію 25% вартості української сільгосптехніки. Це інструменти політики «Зроблено в Україні», які дають бізнесу, аграріям та КП можливість оновлювати обладнання на прогнозованих умовах та водночас забезпечують додаткові замовлення для наших виробників. В 2026 році на ці програми держава передбачила 1,8 млрд грн», – зазначив заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Віталій Кіндратів.
У 2026 році держава передбачила 1,8 млрд грн фінансування на часткову компенсацію (25%) вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українських виробників.
Компенсація 25% вартості (без ПДВ) діє для української сільськогосподарської техніки та обладнання, що мають не менше 60% локалізації. Для окремих категорій — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів — діють спеціальні умови.
Покупець обирає техніку з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки. Наразі Перелік містить 14 425 позицій від 166 українських виробників. Серед техніки — ґрунтообробна, посівна техніка, жниварки, зерноочисне та елеваторне устаткування, зерносушарки, конвеєри, автомобільні ваги та інше сучасне обладнання українського виробництва. На сайті «Зроблено в Україні» представлено каталог українського обладнання для агропереробки
Щоб отримати компенсацію, агровиробнику потрібно:
Виробники, які бажають включити свою техніку до Переліку, можуть звернутися на офіційну електронну пошту Мінекономіки — [email protected]. Заявка подається в електронній формі з використанням електронного підпису або інших засобів ідентифікації, що дозволяють встановити особу керівника або уповноваженої особи.
За 2 роки з часу відновлення програми 8,6 тис. підприємств вже придбали 13,7 тис. одиниць техніки на майже 9,9 млрд грн. Держава відшкодувала майже 2,1 млрд грн.
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: