Аграріям компенсують 80% вартості вже зробленого розмінування

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №580, яка вносить зміни у Порядок використання державних коштів, виділених для компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Зміни передбачають, що аграрії, які вже провели розмінування власним коштом в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року, зможуть отримати  часткову компенсацію.

На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд грн. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.

Відповідно до постанови право на компенсацію мають сільгоспвиробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій.

Для отримання компенсації фермеру потрібно заповнити заявку, яка міститься в додатках до Постанови. Потім, разом з копіями документів, що підтверджують факт розмінування – це договір на надання послуг з розмінування, акт наданих послуг, документ, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги (до 15 квітня 2024 року) надіслати на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування – [email protected]

В свою чергу Центр гуманітарного розмінування формує перелік фермерів, які відповідають вимогам і відправляє документи на розгляд Комісії при Міністерстві економіки України, яка ухвалює фінальне рішення.

Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

На компенсації не можуть претендувати фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства, а також мають податковий борг.

Фермери, які лише планують розмінування земель, як і раніше, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry