Сумщина: сушити зерно вигідніше на власних потужностях

Семінар «Сучасне сушильне обладнання зерна для малих форм господарювання» відбувся у с. Коровинці Недригайлівського району за ініціативи Сумської облдержадміністрації.  «Сушіння зерна є одним із завершальних технологічних етапів виробництва зерна для доведення продукції до вимог, визначених у стандартах якості, −  говорив у вступному слові заступник голови ОДА Микола ПОДОПРИГОРА. − А процес сушіння зерна з кожним роком стає все дорожчим. Тому одним із завдань обласної влади є сприяння фермерським господарствам та іншим підприємствам малих форм господарювання у зберіганні зернових культур на власних потужностях». Про це повідомляє прес-служба Сумської ОДА.За пропозицією облдержадміністрації на Сумщині виготовлений перший агрегат для сушіння зернових та олійних культур потужністю 50 тонн за добу, що вже успішно працює в одному з місцевих ФОП. Переконатися у цьому змогли учасники семінару.

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК зазначив, що усі фермерські господарства області, а їх нараховується – 649, займаються виробництвом і вирощуванням зернових культур. Валове виробництво зерна становить 480-500 тис. тонн на рік.  Погодно-кліматичні умови цього року показали, що сушильне обладнання необхідне не лише для кукурудзи, соняшнику, а й для ранніх зернових культур. Доробка зернових  та технічних культур на власних потужностях дає можливість значно знизити їх собівартість та підвищити конкурентність на ринку сільськогосподарської продукції.

Присутніх на семінарі ознайомили з техніко-економічними можливостями використання агрегату, альтернативними видами палива, на яких може працювати агрегат, а також з його технічними особливостями.

У заході взяли участь  керівники та спеціалісти фермерських господарств області, заступники голів райдержадміністрацій з питань АПР, керівники профільних структурних підрозділів райдержадміністрацій.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry