Аграрні інновації на Всеукраїнському Дні Поля 2024: нові технології для високих врожаїв

28 червня 2024 року в селі Ємчиха на Київщині відбувся Всеукраїнський День Поля аграрних інновацій, організований Асоціацією бобових України спільно з TVK Seed Agrocompany. Захід зібрав лідерів ринку АПК, постачальників МТР та виробників сільськогосподарської продукції. Програма Дня Поля охопила широкий спектр агротехнологій, які відвідувачі могли оглянути як на виставкових майданчиках, так і безпосередньо у полі на демо-ділянках.

 

 

Всеукраїнський День Поля став справжнім святом для аграріїв та науковців, зібравши близько 700 учасників з усієї України. Подію підтримали понад 50 компаній-партнерів, які є провідними виробниками агрохімії та насіння, сільгосптехніки та послуг для аграріїв.

“Наше завдання – забезпечити фермерів найкращими інструментами та знаннями для підвищення врожайності бобових та зернобобових культур та їх стійкості до змін клімату. День Поля – це ідеальна платформа для представлення нових рішень та агротехнологій. Сьогодні ми демонструємо їх на посівах гороху, квасолі, нуту, сої та сочевиці”, – зазначила Антоніна Скляренко, президент Асоціації бобових України.

Перша половина дня була присвячена огляду демонстраційних ділянок, де можна було побачити надсучасні сорти та технології, а саме результати внесення добрив та захисту рослин. Учасники оглянули посіви жовтого та зеленозерного гороху, квасолі, нуту, сочевиці, соняшнику та ріпаку. Сучасні методи агрохімії вражали своєю ефективністю та інноваційністю. Учасники мали змогу побачити, як новітні агротехнології можуть значно підвищити врожайність і якість рослин. Зокрема, поля сої мали ідеальний стан та насичений зелений колір завдяки правильним протруйникам та інокулянтам, які застосовує господарство, а також відсутність бур’янів, що свідчить про ефективність застосованих гербіцидів.

“Українські аграрії цього року використали наші інокулянти на більш ніж пів мільйона гектарів сої. У цьому господарстві ми також застосовуємо нашу лінійку препаратів – інокулянти на квасолі та горосі, а ще мікоризоутворюючі препарати на пшениці. Нам є що показати, адже компанії цьогоріч виповнилося 25 років”, – розповів Головатюк Максим Васильович, начальник регіонального підрозділу центрального регіону BTU.

Вимоги до якості сільгосппродукції постійно зростають, але врожай має бути економічно виправданим.

“Головний виклик зараз – це не лише боротьба за врожай, а й боротьба за державу. Ринок змінився, але незмінним залишається те, що важливо виростити врожай, який буде економічно доцільним, продукцію з найнижчою собівартістю, та продати її за найвищу ціну, оскільки ціна безпосередньо пов’язана з якістю продукції. Всі знають, що ім’я “Сингента” асоціюється з якістю, інноваційністю та продуктивністю. Ми повинні шукати нові рішення, адже вимоги до якості в майбутньому будуть ще вищими. Тому ми вводимо нові препарати, включаючи біологічні. Давайте ділитися досвідом,” – закликав Олексій Стеценко, керівник відділу продажів компанії “Сингента”.

Унікальну розробку представила компанія BASF .

“BASF, яка вже 150 років вражає інноваціями, сьогодні презентує українським аграріям нову діючу речовину – Ревісол®. Це перший на ринку ізопропанол-азол, який завдяки своїй унікальній молекулі забезпечує ефективніший захист рослин. Наш новий препарат має в 100 разів більшу потужність порівняно з іншими фунгіцидами групи триазолів і надає відмінний лікувальний та профілактичний захист від широкого спектру грибних хвороб на багатьох культурах,” – порекомендував Микола Мілієнко, керівник відділу маркетингу «BASF».

Протягом заходу аграрії мали змогу відвідати виставку з великою кількістю сільськогосподарської техніки, представленої провідними компаніями. Новітні моделі сівалок, зерноочисних машин, комбайнів, оприскувачів, плугів та культиваторів демонстрували свої можливості у реальних умовах та справили незабутнє враження на відвідувачів.

 “Для фермерів День Поля завжди є святом. Зараз вже розпочато обмолот ячменю та збір ріпаку. У центральному регіоні комбайни третій день поспіль збирають ріпак. Ми раді бачити тут фермерів з Запоріжжя, Черкащини, Київщини та Харківщини. Це чудова можливість ознайомитися з найновішими технологіями, які на крок попереду, щоб ми не відставали у розвитку”,  –  підкреслив Віктор Гончаренко, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України.

Всеукраїнський День Поля аграрних інновацій 2024 став справжнім вибухом ідей та можливостей для українських аграріїв. Захід продемонстрував, наскільки важливими є інновації у сільському господарстві та як вони можуть змінити майбутнє галузі. Це була подія, яка об’єднала професіоналів, надавши їм змогу поділитися досвідом та знаннями.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry