ANSES відкликало ліцензію на продаж 36 гербіцидів з гліфосатом

Загалом було досліджено 69 таких гербицидів (а це більшість гербицидів,що є у Франції), а також 11 заявок на виготовлення нових гербицидів.
“36 препаратів з загального переліку вилучать з ринку і більше не допустять до використання з кінця 2020 року через відсутність наукових даних, які дозволили б виключити весь генотоксичний ризик” – підкреслили у ANSES.

Структура оцінки була спеціально зміцнена в 2017 році після повторної оцінки діючої речовини, з більш високими вимогами, що передбачають надання додаткових даних про ризики для здоров’я та довкілля, включаючи генотоксичність. всіх компонентів продуктів гліфосату. Ці нові положення вимагають проведення спеціальних досліджень, проведених відповідно до стандартизованих та надійних методів.

В даний час 69 продуктів з гліфосату доступні на ринку Франції та були предметом заяви про поновлення їх дозволу. За рішенням ANSES 36 з цих товарів будуть виведені з ринку і не зможуть використовуватись з кінця 2020 року через недостатню або відсутність наукових даних, що дозволять уникнути будь-якого генотоксичного ризику.

Крім того, і з ідентичних причин Агентство повідомило про негативне рішення щодо 4 з 11 нових заяв про надання дозволу, поданих з січня 2018 року та переглядаються.

ANSES продовжує розгляд заявок на авторизацію та повторну авторизацію продуктів з гліфосатом і, як було оголошено в листопаді 2018 року, також проведе порівняльну оцінку з наявними нехімічними альтернативами.

Тільки продукти з гліфосатом, що відповідають критеріям ефективності та безпеки, визначеним на європейському рівні для заявленого використання, і які не можуть бути задовільно заміщені, в кінцевому рахунку отримають доступ до французького ринку. Весь процес оцінювання буде завершений до 31 грудня 2020 року.

Гліфосат, вперше розроблений підрозділом Monsanto компанії Bayer, як діюча речовина Roundup, був центром суперечок, оскільки у 2015 році агентство Всесвітньої організації охорони здоров’я зробило висновок, що він, ймовірно, викликає рак. Байєр заперечує звинувачення.

Інфоіндустрія за матеріалами ANSES

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry