Асоціація «УКРСАДПРОМ» стала членом WAPA

10 лютого, відбулося засідання голів національних галузевих асоціацій Всесвітньої асоціації виробників груш та яблук (WAPA), у якому взяв участь і голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка. Під час свого виступу Дмитро Крошка розповів про потенціал українського садівництва та діяльність національної асоціації. Зокрема, він зазначив, що в Україні останні 5 років спостерігається тенденція до збільшення виробництва яблук та груш. Так, за оцінками Асоціації, виробництво яблук з 1,12 млн. тонн у 2012 р. збільшилося до 1,25 млн. тонн у 2016 р., груш – зі 158 тис. тонн до 173 тис. тонн.Представляючи діяльність Асоціації, Дмитро Крошка зауважив, що  основна проблема галузі – контроль за поширенням в Україні сортів яблук і груш.

«Сьогодні майже відсутня комунікація між власниками сортів, які здебільшого є іноземними компаніями, та українськими садівниками. Асоціація має намір виступити сполучною ланкою для сприяння налагодження таких зв’язків, а також взяти на себе відповідальність за внесення сортів яблук та груш до Державного реєстру. Асоціація розробила Умови добровільної сертифікації розсадників плодових і ягідних культур, що реалізуються на території України. Документ визначає вимоги до суб’єктів розсадництва плодових і ягідних культур та порядок їх сертифікації Асоціацією «УКРСАДПРОМ» з метою забезпечення поширення виключно якісного садивного матеріалу плодоносних рослин плодових і ягідних культур, позбавленого прихованих недоліків, хвороб, вірусів та/або шкідників, дотримання вимог законодавства про охорону прав на сорти рослин. Сертифікація відповідно до цих Умов є добровільною.

Сертифікат про відповідність визначений цими Умовами має рекомендаційний характер і є засвідченням добросовісності суб’єкта розсадництва в процесі впровадження діяльності з виробництва та реалізації садивного матеріалу відповідно до положень чинного законодавства України та вимог Асоціації «УКРСАДПРОМ», – зазначив Дмитро Крошка. Рішенням WAPA “Укрсадпром” було прийнято до складу цієї міжнародної організації.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry