Азія просить “яблучної” допомоги в українських садівників

В даний час українські садівники отримують велику кількість запитів на поставку яблука з боку азіатських імпортерів. Лідерами за кількістю таких запитів є представники Індії та Бангладеш. Однак високий попит на яблуко відчувається і від інших країн регіону: Таїланд, Сінгапур, Малайзія, Індонезія, В’єтнам і ін. Про це повідомляє проект EastFruit.На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, цей попит обумовлений відразу декількома факторами, ключовим з яких є різке зниження врожаю яблука в Китаї. Інший найважливіший фактор – це низький урожай на яблуко в Європі в 2017 році, який привів до більш раннього розпродажу запасів яблука в країнах Південної Півкулі: Нової Зеландії, Австралії, ПАР і Чилі. А це, в свою чергу, підняло ціни на яблуко в Азії в кінці минулого і на початку цього сезону.

Не менш важливим фактором, на думку Андрія Ярмака, є також торговельні війни між Китаєм і Індією, а також Індією і США. В результаті, в даний момент Індія не купує яблуко в Китаї, і вводить фактично заборонні імпортні мита на яблуко з США. Після припинення поставок китайського яблука на ринок Індії, саме США стали найбільшим постачальником яблука на цей величезний ринок. Знайти ж заміну США буде дуже складно.

«У березні перші партії яблука нового врожаю з Нової Зеландії і Австралії потраплять на ринки країн Азії – це будуть, перш за все, яблука сорту Royal Gala (“Роял Гала”). В кінці березня можливо «допливе» і Red Delicious ( “Ред Делішез”), якщо кліматичні умови будуть сприятливими. У квітні на ринку вже буде яблуко з ПАР і Чилі, а це значить, що потреба в українському та польському яблуці на ринку Азії різко знизиться, хоч і не зникне зовсім», – говорить Андрій Ярмак. «Якщо врахувати, що Україна як і раніше не має фактичного доступу на ринок Індії, наше вікно можливостей для поставок на цей ринок залишається дуже вузьким», – продовжує експерт.
Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) відзначають, що запаси яблука в сховищах українських і польських виробників залишаються дуже високими. При цьому багато хто з них не поспішають з реалізацією продукції, сподіваючись на зростання цін в березні-квітні.

При цьому експерти відзначають, що однією з головних проблем при експорті яблука в Азію є відсутність продукції дрібних калібрів, яка користується підвищеним попитом в цьому регіоні, а також в країнах Близького Сходу. Тому вони радять в наступному році садівникам звернути увагу на адаптацію технологій вирощування яблук до потреб цих ринків.

UkraineFood.org

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry