Більше засобів задля безперешкодного експорту

Україна отримає додаткове ППО, щоб прикрити порти і морські експортні шляхи — Bloomberg.

Німеччина планує поставити Україні додаткові засоби протиповітряної оборони (ППО), щоб допомогти захистити портову інфраструктуру й експортні маршрути українського зерна. Про це пише ресурс «Порти України» із посиланням на Bloomberg.

За інформацією поінформованих джерел агентства, Берлін надасть одну додаткову систему ППО IRIS-T і більше десятка зенітних самохідних установок (ЗСУ) Gepard, які забезпечуватимуть прикриття суден, що прямують вздовж південного узбережжя країни у напрямку Румунії. Україна отримає нові засоби до кінця нинішнього року, а наступні постачання IRIS-T з’являться після завершення виробництва систем.

Джерела не розголошують, які саме маршрути будуть прикривати нові засоби ППО і чи передбачаються інші можливості.

Німецький депутат Маркус Фабер, член комітету з питань оборони нижньої палати парламенту, підтвердив, що Україна отримає більше систем IRIS-T і ЗСУ Gepard, а також боєприпасів.

Україна використовуватиме ці засоби, наприклад, щоб краще захистити свої зернові порти», — сказав Фабер.

Системи IRIS-T можуть розгорнути захисний щит радіусом до 40 кілометрів. Вони можуть використовуватися для прикриття портової інфраструктури і перевантажувальних операцій у портах.

Супутникові зображення останніх днів показують, що частина Чорноморського флоту рф, ймовірно, перемістилася із Севастополі до Новоросійська, щоб уникнути українських атак.

Зі свого боку Міністерство оборони Великої Британії зазначило у розвідувальному зведенні в понеділок, що більша частина флоту рф, «ймовірно, переміщується до Новоросійська через загрози Севастополю».

У вересні 2023 року Велика Британія оголосила, що забезпечує моніторинг активності рф у Чорному морі, і що літаки британських ВПС здійснюватимуть польоти над цим районом, аби стримати Росію від ударів по цивільних суднах, які перевозять зерно.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry