“Бінфілд” розкриває потенціал урожайності, починаючи з насінини

В Європі стартові мікрогранульовані комплексні добрива вже давно впевнено завоювали свою технологічну нішу, бо дають змогу підвищувати ефективність виробництва та протистояти традиційним аграрним ризикам – посухам та низьким температурам від моменту проростання насінини до формування повноцінної кореневої системи. Все активніше стали придивлятися до них і українські аграрії, оскільки бачать в них ресурс, із допомогою якого можуть отримати суттєвий приріст урожаю. А тому Дні поля, виставки, конференції, семінари з участю компаній, які просувають цю продукцію на наш ринок користуються серед наших сільгоспвиробників великою популярністю.Драйвер українських агротехнологій

Компанію «БІНФІЛД», яка є офіційним імпортером та дистрибутором лідера Європейського ринку спеціальних мінеральних добрив компанії COMPO EXPERT GmbH та групи компаній ARVI, без перебільшення, можна назвати одним із рушіїв і навіть драйверів українських агротехнологій. У 2015 році COMPO EXPERT GmbH та агрохолдинг «КЕРНЕЛ», створили на базі господарства «Дружба Нова» спільний R&D центр з метою ґрунтовного вивчення та вдосконалення систем живлення рослин. Робота закладу побудована на синергічній взаємодії виробника високотехнологічних добрив, імпортера та агровиробника. Як розповів маркетинг-менеджер по країнах СНД компанії COMPO EXPERT GmbH Олексій Грабовський, R&D центр сьогодні працює над тим, щоб використовуючи якісні продукти, адаптувати сучасні технології живлення до ґрунтово-кліматичних умов України та на кращих зразках продемонструвати їх ефективність вітчизняним агровиробникам.

 

–Використання дослідної ділянки, розташованої на полях цього господарства, дає змогу враховувати ґрунтово-кліматичні умови, характерні для нашої країни. Грунт дослідних ділянок – типовий чорнозем із середнім забезпеченням фосфором та калієм, кількість опадів – 500-550 мм на рік. Ми тут випробовуємо понад 20 продуктів компанії COMPO EXPERT GmbH. Це і препарати для обробки насіння, і мікрогранульовані добрива для локального внесення під час сівби, і мікроелементи, і антистресанти. Спектр досліджень доволі широкий. Ми вже один сезон відпрацювали, одержали дані, які підтверджують ефективність мінеральних добрив виробництва компанії COMPO EXPERT GmbH в наших ґрунтово-кліматичних умовах. Цього року, базуючись на минулорічних результатах, дещо скоротили кількість дослідів і зосередилися на найперспективніших. Для «Кернел» співпраця з нами також вигідна, адже велика кількість дослідних варіантів, що продемонстрували максимальну ефективність, переноситься у виробництво по всій території нашої країни.

 

7 липня компанія «Бінфілд» провела на території господарства «Дружба Нова» другий Національний День поля, в якому взяли участь близько 200 аграріїв та партнерів компанії. Перед учасниками виступили  маркетинг-менеджер «COMPO EXPERT GmbH» в країнах СНД Сергій Мунтян, керівник науково-дослідного центру «КЕРНЕЛ» Аркадій Лунгул, представник компанії «Лімагрейн» Наталія Каражбей, менеджер НПЦ по Чернігівській області Віталій Лисий. Представлялися нові сорти та гібриди сільгоспкультур, новинки агрохімічного ринку.

 

Проте справжніми агрохімічними зірками цьогорічного Дня поля стали стимулятор росту для обробки насіння Басфоліар Келп СЛ, мікрогранульоване добриво Ізі Старт ТЕ-Макс та інгібітор нітрифікації НоваТек Флюїд. Їх представляв Олексій Грабовський.

Почнемо із Басфоліару Келп СЛ. До складу цього стимулятору росту рослин, виготовленого із морської водорості ECKLONIA MAXIMA, входить екстракт фітогормонів ауксинів та цитокінінів та широкий комплекс амінокислот та вітамінів. Препарат призначений для позакореневих підживлень, систем фертигації, передпосівної обробки насіння та замочування розсади. За рахунок високої концентрації ауксинів стимулюється активний розвиток кореневої системи. Тобто Басфоліар Келп СЛ, по суті, дає перший поштовх для розвитку рослин в момент проростання. Середня доза його застосування становить 2 л/га. Для максимальної ефективності показник pH робочого розчину не повинен перевищувати 7. Про ефективність препарату після передпосівної обробки насіння можна судити по таких результатах: озима пшениця – плюс 6,64 ц/га, кукурудза – 11,07 ц/га, соняшник – 2,81 ц/га, і соя – 2,9 ц/га.

Легкий старт для рослин

Яка роль Ізі Старту? Допомогти рослині на ранньому етапі розвитку в екстремальних погодних умовах. За рахунок локального внесення мікрогранул разом із насінням, він забезпечує проростки культур доступним фосфором та мікроелементами, які впливають на початковий ріст та розвиток. До складу цього добрива входять такі мікроелементи як марганець, залізо, цинк. Останній відіграє важливу роль на початкових фазах розвитку рослин, відповідає за вегетативний ріст, підвищує їх посухостійкість та жаростійкість, марганець сприяє засвоєнню азотних добрив, особливо при складних ґрунтово-кліматичних умовах на початкових етапах вегетації, також бере участь в процесі фотосинтезу. Залізо прискорює окисно-відновні реакції в процесі фотосинтезу. Норма припосівного локального внесення: 20 кг/га, що дає розмістити навколо насінини до 100 дрібних гранул з швидкою розчинністю та високою доступністю елементів живлення.

Торік у клієнтів «Бінфілда» виникло запитання: «Чи не можна посилити класичний Ізі Старт іншими мікроелементами?» Компанія одразу відреагувала на цю потребу. Консиліум дослідників- науковців та практиків дійшов висновку, що цю проблему можна вирішити, додавши до препарату бор і молібден. Так  народився новий препарат Ізі Старт 11-48-0 – плюс бор і молібден.

Олексій Грабовський продемонстрував ефективність застосування цього добрива на сої у двох варіантах: коли вносилося по 20 кг/га і 30кг/га. У першому було одержано прибавку врожайності 2,3 ц/га та чистий прибуток 39,70 євро/га, у другому – відповідно 3,3 ц/га та 53,7 євро/га. Результати локального внесення Ізі Старт: кукурудза плюс 9 ц/га, соя – 3,9, соняшник – 3,4 ц/га.

НоваТек Флуїд на варті азоту

Далі піде мова про абсолютно новий напрямок агрохімії – застосування інгібіторів нітрифікації, які допомагають максимально ефективно використовувати азотні добрива,  а саме  НоваТек Флуїд.

«Ми маємо однорічні результати досліджень дієвості цього препарату і продовжуємо роботу далі, – розповідав Олексій Грабовський. – Інгібітор нітрифікації стримує процес переходу амонійної форми азоту в нітратну. Дуже важливо, щоб амонійна форма якомога довше залишалася в ґрунті зафіксованою і доступною для рослин».

Фахівець охарактеризував залежність процесу нітрифікації від температури ґрунту. Він показав, як діють два види добрив: з амонійною формою азоту і ті ж самі добрива, але з інгібітором нітрифікації (НоваТек Флуїд). У першому варіанті при температурі ґрунту 10 градусів на третій тиждень половина амонійної форми азоту переходить в нітратну форму, тоді, як при застосуванні інгібітора нітрифікації – лише 28%. Основне азотне добриво, яке використовують працівники R&D центру в дослідних варіантах разом із НоваТек Флуїд – КАС. Норма застосування інгібітора: 6,7 – 7,2 л на тонну КАСу, залежно від його марки. Під час проведення досліджень працівники R&D центру моніторили вміст азоту в грунті на двох варіантах дослідження: просто КАС і КАС плюс НоваТек Флуїд. Відбір зразків грунту на азот перед посівом і через місяць після внесення свідчить, що нітратної форми в другому варіанті було менше, це свідчить про те, що інгібітор діє. Результат: озима пшениця плюс 5,1 ц/га, в грошовому еквіваленті чистий прибуток – 50 євро/га. Те ж саме на кукурудзі. У першому варіанті – фон із внесенням КАС, в другому КАС плюс НоваТек Флуїд.  Урожайність плюс 7,5 ц/га, чистий прибуток – 60 євро/га.

 

Сто варіантів ефективності 

Потім учасники заходу мали змогу ознайомитися із ходом досліджень R&D центру безпосередньо на Демо-ділянках. Схема досліджень включає понад 20 варіантів досліджень включаючи локальне внесення мікрогранульованих добрив та позакореневі внесення моно- та комплексних мікродобрив.

На стендах вказані основний агрофон і варіанти із новими препаратами. Наприклад, під озимий ріпак Абакус на дослідних ділянках внесено: при сівбі та підживленні ARVI NPK 8-20-30+3S + ME – 190 кг, Сульфату Амонію –100 кг/га, КАС-30 – 300 кг.

 

Кукурудза. Як розповів маркетинг-менеджер «COMPO EXPERT GmbH» в країнах СНД Сергій Мунтян, на агрофоні (ARVI 8-20-30 NPK+S+ME- 150 кг/га, сульфат амонію – 100 кг/га та КАС –  360 кг) випробовували дію мікродобрив Басфоліар Мульті Фло – продукт у вигляді суспензії з високою концентрацією мікроелементів з нормою внесення 1,0 л/га. Вигідно виділяються варіанти із застосуванням інгібітора нітрифікації та локальним внесенням мікрогранульованого добрива Ізі Старт ТЕ-Макс та обробкою насіння стимулятором росту Басфоліар Келп СЛ. «Насіння, оброблене Басфоліаром Келп СЛ, проросло швидше, сходи вигідно відрізнялися від інших, бачимо також високу ефективність дії мікрогранули Ізі Старт…», –  зауважує  керівник науково-дослідного центру «КЕРНЕЛ» Аркадій Лунгул.

Соя. Сорт Валас. Агрофон: ARVI NPK 8-20-30+S+ME – 150 кг/га, сульфат амонію 100 кг/га та КАС – 100 кг/га. На цій культурі дослідники експериментують як із класичним Ізі Стартом, так і з Ізі Стартом із вмістом бору і молібдену, окрім цього тут використовується серія таких біостимуляторів, як Басфоліар Келп СЛ для обробки насіння та внеситься позакоренево в різних комбінаціях, а також біостимулятори Басфоліар Актив та Басфоліар Авант Натур, це антистресові препарати на основі рослинних компонентів із критичних мікроелементів.

 

 «Я постійно веду боротьбу з агрономами, щоб не економили, – продовжує   коментувати Аркадій Лунгул. – Ми за нашою базовою схемою у фазі бутонізації вносимо Басфоліар Екселен Фло і Басфоліар 20-19-19 СП, який застосовуємо в фазі наливу бобів, і ви не повірите: вже два роки поспіль різниця в 5-7 ц/га за рахунок однієї обробки. А Басфоліар Авант Натур СЛ з вмістом ефективних амінокислот виводить сою зі стресу. З Ізі Стартом теж результат краще».

Учасники Дня поля також ознайомилися з дослідами на озимій пшениці та соняшнику.

«Рішення про те, який із дослідів перейде у промислове виробництво ухвалює наша Агротехнічна рада, де ми розглядаємо результати по тій чи іншій  схемі, чи навпаки, рекомендуємо продовжити дослідження. Велика кількість технологічних рішень на наші поля  ідуть звідси», – підсумував Аркадій Лунгул.

 

–Наша робота щодо поширення технологій не обмежується днями поля, адже за дві-три години просто неможливо донести до людей особливості застосування наших новинок. А тому наші менеджери надалі працюватимуть індивідуально з кожним агрономом, щоб підібрати для них оптимальну систему живлення, –  поділився планами Олексій Грабовський.

Олександр КАРПЕНКО.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry