Біоенергетика може стати основним джерелом органічних добрив в Україні

У зв’язку із скороченням поголів’я тварин, в українські ґрунти практично не вноситься органічне добриво – перегній. Якщо в 1990 році в середньому вносили 6 т гноївки, то у 2018 році – лише 0,2 т /га. Зброджену біомасу, що утворюється в наслідок виробництва біогазу, можна успішно використовувати в якості органічних добрив, вважає Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України».

«Українські ґрунти практично без органічних добрив. Тим часом зброджену біомасу можна застосовувати в якості біодобрив. Анаеробне зброджування є одним з найбільш раціональних способів переробки органіки в органічні добрива», – зауважив спеціаліст.

Біометан – майбутнє біогазу. Виробництво біометану в європейських країнах постійно зростає. Україна має високі ресурси виробництва біометану – 7,8 млрд м3 біометану – цей об’єм може замістити 25% споживання природнього газу. Собівартість виробництва від 340 до 570 євро за 1000 м3.

Біометан може конкурувати з дизелем, бензином, але не з природним газом в мережі, із зрідженим біогазом в мережі. «Потрібно ввести зелений тариф на біометан на рівні з біогазом – це буде достатнім поштовхом для будівництва біометанових заводів», – вважає Георгій Гелетуха.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry