Чекаємо дощів та теплої погоди для озимини

За заявою Укргідрометцентра, оптимальні строки для сівби озимих в Україні скінчилися.

За багаторічними кліматичними показниками у вересні закінчилися оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України. Про це йдеться в декадному огляді Гідрометцентру України, повідомляє АПК-Інформ.

Як зазначається, за оцінками поточних метеорологічних умов, період без ефективних опадів у більшості областей України наразі налічує від 40 до 55 днів. Внаслідок абсолютно сухої погоди в третій декаді вересня та надзвичайно високого температурного фону в більшості областей, тривала та поглиблювалася ґрунтова посуха, спостерігалися суховійні явища, накопичення вологи не відбувалося зовсім.

«Умови для початкового розвитку озимини на вже засіяних площах складалися критичні. За спостереженнями агрометеорологів, у більшості випадків через відсутність вологи зерно озимої пшениці не проростає майже місяць», – додали фахівці.

Сприятливі умови складалися лише у Львівській та Волинській областях, де в третій декаді вересня пройшли ефективні дощі, які покращили зволоження верхнього та нижніх шарів ґрунту, що сприяє проростанню зерна та появі дружних сходів.

«Лише за умов достатнього зволоження ґрунту та теплої погоди в другій половині осені пізно засіяні посіви озимих культур зможуть нормально розвинутись перед входом у зиму», – підкреслюється в огляді.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry