Чи впливають на ринок України зміни цін на Світовому ринку добрив

Минулого тижня були оголошені кінцеві результати тендеру на закупівлю карбаміду в Індії, після чого на Світовому ринку добрив зросла активність.

Як повідомляється, на тендері вдалося закупити 590 тис. тонн карбаміду, що вище, ніж просила влада країни, але нижче, ніж очікували виробники-постачальники. Товар купили за цінами близько 490–495 дол. США/т, FOB, що є найнижчою ціною закупівлі з вересня минулого року. Основний обсяг карбаміду до Індії, в рамках тендеру, буде поставлено з росії (200 тис. тонн), Китаю (150 тис. тонн) та Близького Сходу (150 тис. тонн).

У Європі, після закінчення тендеру та чергового підвищення цін на газ, попит на товар зріс. За повідомленнями, більшість продукції імпортуватиметься з Північної Африки за цінами близько 650–765 дол. США/т, FOB.

Цікаво, що власне Північна Африки розглядалась трейдерами як джерело постачання азотних добрив (карбамід та КАС) для України на весну 2023 року. Тим не менш, дозвіл на експорт добрив та можливий запуск виробництва восени зможе мінімізувати ризики імпорту.

Для України, після відпуску курсу долара США до гривні критично важливим є саме експорт, а не імпорт. Трейдерам буде складно купити валюту на корабельну поставку товару.

За цих умов вплив Світового ринку на ринок України протягом найближчих півроку буде мінімальним.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry