Ціна гречки менш як 40 грн економічно невигідна та робить її нецікавою до вирощування

Упродовж останніх чотирьох років аграрії Рівненщини вирощують гречку на площі 12-16 тисяч гектарів. Однак посіви дають низький урожай. Відтак вартість крупи встановлюють таку, аби її було вигідно сіяти аграріям та можна було придбати покупцю, пише SEEDS.

Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

За її інформацією, раніше на території Рівненщини гречку сіяли на площі 3-4 тисячі гектарів. Упродовж останніх чотирьох років посіви цієї культури — від 12 до 16 тисяч гектарів.

“Ця культура дає дуже низький урожай. Сьогодні середня урожайність гречки по області — 12 центнерів з гектара. Коли вона зовсім не буде мати ціни, то ми стикнемося знову з тією ситуацією, що аграрії не будуть вирощувати цю культуру, якщо вона буде збитковою”, — зазначила Надія Переходько.

На думку директорки департаменту, сприятливою, щоб і аграрії сіяли, і споживач міг придбати, буде ціна в межах 40 гривень.

“Якщо вона буде дешевша (зараз у нас поки що менш як 40 грн), то це буде економічно невигідно саме для тих, хто її вирощує. Сподіваємося, що, виходячи з площ посіву, з урожайності, яка буде не нижчою, ніж була середня за останніх п’ять років, даний вид продукції — буде”, – вважає Надія Переходько.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry