Ціни на азотні добрива перестали знижуватись й незначно ростуть

Завдяки росту цін на карбамід, сульфат амонію та селітру індекс ціни на азот дещо зріс. Проте ріст стримується пропозиціями на дешевий аміак.

Як вже повідомлялось раніше, деякий дефіцит на добрива утворився у Південно-Східній Азії, тому імпортери з цього регіону починають конкурувати між собою. Експорт з Китаю почав зростати, але це буде мати значення на середній дистанції.

На сході від Суецю не було значних рухів, проте декілька грузів закупила Австралія. На заході ріст цін був ще більш стриманим. Російські добрива, що продаються з дисконтом, продовжують бити по ціні.

Через низький попит у Мексиці протягом тривалого часу пропозиція була сильно знижена. Через це імпортери, що забажали придбати добрив, вимушені були погодитись на поставки аж у серпні.

У липні починається сезон у найпотужніших імпортерів. Це дає змогу стверджувати, що найнижчі ціни на азот в цьому році вже було зафіксовано.

Через дефіцит добрив в Азії піднялась ціна на сульфат амонію з Китаю. 1 тонна fob для Бразилії стала дорожчою майже на третину порівняно з контрактами на липень.

Аналогічно зростають ціни на селітру та КАС у Європі через ріст впевненості постачальників.

Повідомляє Profercy

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry