Проект Держбюджету-2018 не передбачає програми підтримки промислового садівництва як окремої галузі

Держбюджет-2018 не передбачає програми підтримки промислового садівництва як окремої галузі, що ставить під загрозу створення інфраструктури галузі промислового садівництва. Ми будемо підтримувати придомові господарства, сімейні ферми, що не дозволить якісно відновити експортний напрямок і забезпечення торгівельних мереж продукцією галузі, що сьогодні повністю покривають виключно промислові господарства. Про це йдеться у коментарі асоціації "Укрсадпром".

«Розвиток кооперації», який декларується, треба брати у лапки, бо стимул…у до їх створення немає. Ніхто сьогодні не дасть 1 млн Євро на фінансування кооперативу, а за менших коштів він фізично не буде функціонувати без власного фруктосховища, сортувальногоі пакувального обладнання, логістики і постійного кваліфікованого персоналу.

З припиненням у 2012 році програми підтримки промислового садівника, площі під садами у плодоносному віці скоротились більше ніж на 10%, а будівництво якісних фруктосховищ майже припинилось. Крім того, чомусь взагалі ніхто не згадує про наявність заборгованості у сотні мільйонів гривень перед промисловими садівниками за цією програмою за попередні роки, в результаті чого сьогодні маємо здорожчання українських яблук на внутрішньому ринку більше ніж у 2 рази.

Показовою є ситуація із трудовою міграцією українців у Європу, що після відкриття безвізу набуло стану епідемії. Отже, маємо цілу низку системних проблем галузі, які неможливо вирішити без державної підтримки. Її треба не скасовувати, а реформувати шляхом зміни механізму її надання, визначення правильних пріоритетів, а головне — звільнення хабарників і «садівників» — непрофесіоналів з профільного міністерства, які навіть при збереженні програми просто її розкрадуть.

Розвити українське село без розвитку промислового садівництва неможливо. Це залишаться декларації на папері…

Інфоіндустрія